Podľa psychológov existuje týchto 30 znakov, pomocou ktorých identifikujete manipulátora. Ste ním aj vy?

pexels
Podľa známej francúzskej psychologičky a psychoterapeutky Isabelle Nazare – Aga existuje 30 kľúčových znakov, podľa ktorých možno identifikovať manipulátora. V tomto článku nájdete kvíz, ktorý o vás prezradí aký typ manipulátora, či manipulátorky ste.

Advertisements

Možno si to ani neuvedomujete, no manipulátori mužského či ženského pohlavia sú všade vôkol nás. Rafinovane sa dokážu pretvarovať a zároveň sú veľmi charizmatickou osobou. Odhaľte v sebe či vo svojom okolí manipulátorov pomocou kvízu o manipulátorstve.

Slovo, teda pojem manipulácia bol definovaný v predošlom článku, preto len letmo pripomeniem, že tento pojem pochádza z latinského slova manus, čo v preklade znamená ruka, teda z toho vyplýva, že manipulácia je ručné ovládanie. Z môjho uhla pohľadu je manipulácia sťaby hra, v ktorej sa manipulátor snaží za pomoci určitých neetických techník ovládať myslenie človeka či skupiny ľudí.

Som manipulátor či manipulátorka? Je moje správanie manipulatívne? Odpovede na tieto a ďalšie otázky ohľadom manipulácie zistíte po vyplnení manipulátorského kvízu, ktorý nájdete nižšie.

Share the quiz to show your results !


Just tell us who you are to view your results !

Podľa psychológov existuje týchto 30 znakov, pomocou ktorých identifikujete manipulátora. Ste ním aj vy? Si %%personality%%

Zdieľaj svoje výsledky :interez.sk (Lukáš „Digitálny nindža“ Franko)Share on Facebook47
Zobraziť viac
Komentovať (0)