Pre svoju tajomnú povahu, nepochybnú spojitosť s tajným leteckým výskumom a sériu neobvyklých úkazov sa Area 51 stala jednou z významných lokalít dohadov o UFO a rôznych konšpiračných teórií. K neobvyklým aktivitám pripisovaným základni v Area 51 patrí: Skladovanie, testovanie a spätné inžinierstvo mimozemských plavidiel (vrátane materiálov údajne zachránených v Roswelli), štúdium bytostí pochádzajúcich z týchto lodí (živých aj mŕtvych) a výroba leteckých strojov založených na báze mimozemských technológií Stretnutia či komunikácia s mimozemšťanmi Vývoj zbraní na báze neobvyklých energií (na použitie v Systéme strategickej obrany SDI alebo na kontrolu zbrojenia) Vývoj technológií určených na cestovanie v čase Činnosti spojené s údajnou tajnou celosvetovou vládou

Michal Blaško / / Série
Naša planéta Zem je naozaj pestrým miestom pre život. Nachádza na nej milión tajomných zákutí, ktoré sme ešte neobjavili a ďalší milión tých, ktoré...

Naša planéta Zem je naozaj pestrým miestom pre život. Nachádza na nej milión tajomných zákutí, ktoré sme ešte neobjavili a ďalší milión tých, ktoré sme síce objavili, ale nepodarilo sa nám ich poriadne preskúmať. V našom novom seriáli si priblížime tie najzáhadnejšie miesta na zemi, na väčšine ktorých fungujú veci úplne ináč, ako by mali. Niektoré z nich naháňajú strach, ukrývajú svoje nevysvetliteľné tajomstvá alebo berú dych svojou unikátnosťou. 

Oregonský vír

2miesta
Keby ste sa niekedy dostali na toto miesto v Oregone, zistíte okamžite, že tam niečo v poriadku nie je. Je to oblasť, ktorej výmera je síce iba 55 metrov štvorcových, no možno aj to je v tomto prípade veľa, keďže tú nefungujú žiadne fyzikálne zákony. Uprostred víru sa nachádza malá drevená chatka, ktorú tu postavili v 19. storočí. Dom však opustili, pre nezvyčajné pôsobiace sily. Chatka sa celá pokrútila a vychýlila z bežnej osi. Každý človek, ktorý vstúpi do tejto oblasti sa vychýli z bežnej osi a len ťažko udrží rovnováhu. Keď si na mieste zapálite cigaretu, dym z nej bude stúpať v špirále dohora. Ak hodíte papier, bude vo vzduchu vytvárať zaujímavé špirály.
2miesta2
Ak položíte na zem fľašu, začne sa kotúľať hore kopcom. Stromy rastú smerom od víru, rastlinám sa v tejto oblasti absolútne nedarí. Dokonca sa jej vyhýbajú aj zvieratá, kŕdle vtákov toto miesto zďaleka obchádzajú. Lietadlám nad týmto miestom vypadávajú všetky prístroje. Dokonca keď sa postavia vedľa seba dvaja ľudia, jeden vo víre a druhý mimo víru, ten vo víre vyzerá byť vždy vyšší, aj keď sa vymenia. Že vraj ide o silné magnetické pole. Snažil sa to skúmať aj fyzik a geológ John Lister, ktorý si v roku 1918 toto miesto za účelom preskúmania. Skúmal 30 rokov a všetko dokumentoval. Na konci svojho života však všetko spálil a povedal, že ľudstvo ešte stále nie je na podobné objavy pripravené.

Area 51

Area 51 (dosl. Oblasť 51), známa aj ako Dreamland, Watertown, The Ranch, Paradise Ranch, The Farm, The Box, Groom Lake a The Directorate for Development Plans Area je odľahlý úsek zeme na dne vyschnutého jazera na juhu Nevady, ktorý je vo vlastníctve vlády Spojených štátov, a na ktorom sa nachádza vojenské letisko, pravdepodobne používané na tajný vývoj a testovanie prototypov nových vojenských lietadiel. Na letisku prebiehal vývoj mnohých prísne utajovaných strojov ako Lockheed U-2 alebo Lockheed SR-71 Blackbird.
Area 51 (dosl. Oblasť 51) je odľahlý úsek zeme na dne vyschnutého jazera na juhu Nevady, ktorý je vo vlastníctve vlády Spojených štátov, a na ktorom sa nachádza vojenské letisko, pravdepodobne používané na tajný vývoj a testovanie prototypov nových vojenských lietadiel. Na letisku prebiehal vývoj mnohých prísne utajovaných strojov ako Lockheed U-2 alebo Lockheed SR-71 Blackbird.
Pre svoju tajomnú povahu, nepochybnú spojitosť s tajným leteckým výskumom a sériu neobvyklých úkazov sa Area 51 stala jednou z významných lokalít dohadov o UFO a rôznych konšpiračných teórií. K neobvyklým aktivitám pripisovaným základni v Area 51 patrí: Skladovanie, testovanie a spätné inžinierstvo mimozemských plavidiel (vrátane materiálov údajne zachránených v Roswelli), štúdium bytostí pochádzajúcich z týchto lodí (živých aj mŕtvych) a výroba leteckých strojov založených na báze mimozemských technológií Stretnutia či komunikácia s mimozemšťanmi Vývoj zbraní na báze neobvyklých energií (na použitie v Systéme strategickej obrany SDI alebo na kontrolu zbrojenia) Vývoj technológií určených na cestovanie v čase Činnosti spojené s údajnou tajnou celosvetovou vládou
Pre svoju tajomnú povahu, nepochybnú spojitosť s tajným leteckým výskumom a sériu neobvyklých úkazov sa Area 51 stala jednou z významných lokalít dohadov o UFO a rôznych konšpiračných teórií. Na základni sa podľa mnohých výpovedí nachádza miesto
skladovania, testovania a spätného inžinierstva mimozemských plavidiel, štúdium bytostí pochádzajúcich z týchto lodí (živých aj mŕtvych) a výroba leteckých strojov založených na báze mimozemských technológií. Bol Lazar, ktorý v Area 51 pracoval, v roku 1989 pre televíziu vyhlásil, že sa v objekte nachádza 9 kusov UFO z čoho sú 4 úplne nepoškodené.  Že vraj tam USA schováva aj dve telá mimozemských bytostí.

Stonehenge

Stonehenge (čítaj stounhendž) je kamenná stavba postavená v mladšej kamennej dobe a používaná až do doby bronzovej. Sú to najstaršie slnečné hodiny. Stavba je situovaná v blízkosti mestečka Amesbury v anglickom grófstve Wiltshire, asi 13 km severozápadne od Salisbury. Pozostáva z priekopy, ktorá je obkolesená štruktúrou z kamenných blokov, ktoré sú opäť obkolesené viacerými kruhmi pozostávajúcimi z kameňov. Oba najnápadnejšie kamenné kruhy sú pritom vonkajším kruhom z kamenných pilierov, na ktorých sú položené ďalšie kamene ako trámy. Rovnako ako aj vnútorná štruktúra v tvare podkovy z pôvodne piatich trilitov (po dve nosné kamene, na ktorých je položený krycí kameň – trám)
Stonehenge je kamenná stavba postavená v mladšej kamennej dobe a používaná až do doby bronzovej. Sú to najstaršie slnečné hodiny. Stavba je situovaná v blízkosti mestečka Amesbury v anglickom grófstve Wiltshire, asi 13 km severozápadne od Salisbury. Pozostáva z priekopy, ktorá je obkolesená štruktúrou z kamenných blokov, ktoré sú opäť obkolesené viacerými kruhmi pozostávajúcimi z kameňov. Oba najnápadnejšie kamenné kruhy sú pritom vonkajším kruhom z kamenných pilierov, na ktorých sú položené ďalšie kamene ako trámy. Rovnako ako aj vnútorná štruktúra v tvare podkovy z pôvodne piatich trilitov.  Ku tomuto miestu sa viaže veľa povestí. Najznámejšia povesť je ešte z čias kráľa Artuša. Podľa tejto povesti mal čarodejník Merlin za pomoci obra postaviť Stonehenge. Ten mu zostrojil tento obradný monument na čary aj liečenie.

Hora smrti

Záhada hory Kalkajaka, ktorá sa nachádza v Austrálii spočíva v smrti. Celá hora sa skladá z tmavých žulových kameňov, a aj preto má prezývku Čierne hory. Pôvodní obyvatelia ale aj zvieratá sa tomuto miestu vyhýbajú. Nachádzajú sa tu však také druhy živočíchov, ktoré nikde inde na svete nenájdete. Hora je opradená mnohými legendami už z čias austrálskych aborigéncov. Z archívov polície sa dá dočítať, že sa tu v roku 1972 stratili traja muži, po ktorých nezostala žiadna stopa. Ďalší záznam je z roku 1977 o nosičovi menom Grayner. Vydal sa tam hľadať stratený dobytok, no stratil sa tam aj on. Nevyriešených prípadov stratených ľudí je mnoho, otázkou zostáva, či vôbec budú niekedy vyriešené.
Záhada hory Kalkajaka, ktorá sa nachádza v Austrálii spočíva v smrti. Celá hora sa skladá z tmavých žulových kameňov, a aj preto má prezývku Čierne hory. Pôvodní obyvatelia ale aj zvieratá sa tomuto miestu vyhýbajú. Nachádzajú sa tu však také druhy živočíchov, ktoré nikde inde na svete nenájdete.
Hora je opradená mnohými legendami už z čias austrálskych aborigéncov.
Z archívov polície sa dá dočítať, že sa tu v roku 1972 stratili traja muži, po ktorých nezostala žiadna stopa. Ďalší záznam je z roku 1977 o nosičovi menom Grayner. Vydal sa tam hľadať stratený dobytok, no stratil sa tam aj on. Nevyriešených prípadov stratených ľudí je mnoho, otázkou zostáva, či vôbec budú niekedy vyriešené.
0
Komentovať (0)