unexplainedmysteries.org

Ľudia sú nesmierne zvedaví. Často si kladú otázky, na ktoré sa snažia si odpovedať, no stále sú tak však aj také, na ktoré sa...

Ľudia sú nesmierne zvedaví. Často si kladú otázky, na ktoré sa snažia si odpovedať, no stále sú tak však aj také, na ktoré sa im doposiaľ nikdy nepodarilo nájsť odpovede. Záhady nás budú vždy zaujímať a niečím priťahovať, aj keď sa ich v kútiku duše možno trošku bojíme a mrazí nás z nich. Prečítajte si deviatu časť nášho seriálu o záhadách ľudstva.

Wendigo

Wendigo, známy aj ako Windigo, Witiko či Wikio, je vlastne zlá mýtická bytosť. Doslovne to znamená „Zlý duch, ktorý pojedá ľudí.“ Podľa legendy je Wendigo človek, ale už pretransformovaný do tejto podoby. Vždy to má jeden jediný dôvod, a tým je kanibalizmus. V minulosti, keď sa skupina ľudí stratila niekde v horách alebo lesoch a nemali pri sebe žiadne jedlo, nastal skutočný boj o prežitie a najslabší vždy prehral. Ľudia  sa navzájom jedli, aby sa udržali pri živote a práve týmto činom na seba uvalili prekliatie Wendigo. V ľuďoch sa prebudí niečo ako neskutočný hlad a túžba po ľudskom mäse, ktorého nikdy nebudú mať dosť. Kultúry po celom svete vravia, že ľudské mäso dáva ľuďom schopnosti ako je rýchlosť, obrovskú silu a nesmrteľnosť. Takto posadnutý človek postupne úplne mení svoj vzhľad a už nepripomína ľudskú bytosť, ale skôr nejaké zviera. Veľakrát bol opisovaný ako vychudnutá, vysoká a skrčená postava, ktorá dokázala ísť veľmi rýchlo aj po štyroch. Wendiga je prakticky nemožné zabiť, pretože je oveľa rýchlejší a zdatnejší ako obyčajný človek. Jediná vec, ktorá ho ohrozí a ktorá mu dokáže ublížiť, je oheň.

tumblr.com
tumblr.com