spravy.cohladas.sk

Lucia Strmenská / / Série
Ľudia sú nesmierne zvedaví. Často si kladú otázky, na ktoré sa snažia si odpovedať, no stále sú tak však aj také, na ktoré sa...

Ľudia sú nesmierne zvedaví. Často si kladú otázky, na ktoré sa snažia si odpovedať, no stále sú tak však aj také, na ktoré sa im doposiaľ nikdy nepodarilo nájsť odpovede. Záhady nás budú vždy zaujímať a niečím priťahovať, aj keď sa ich v kútiku duše možno trošku bojíme a mrazí nás z nich. Prečítajte si ôsmu časť nášho seriálu o záhadách ľudstva.

 Záhadný piknik na Hanging Rocku

Hora Hanging Rock bola v roku 1900 obľúbeným miestom na výlety pravdepodobne vďaka zvláštne vyzerajúcim skalným útvarom na vrcholku hory. Štrnásteho februára roku 1900 sa sem na výlet vybrali aj tri učiteľky z Appleyard College v Melbourne so svojimi devätnástimi žiačkami. Keď dorazili na miesto, začali chystať piknik. Asi o tri hodiny neskôr sa spýtali štyri dievčatá učiteľky, či by sa po hore nemohli ísť poprechádzať. Po učiteľkinom zvolení ihneď odišli. Neďaleko školského výletu kempovala aj rodina Fitzhuberov. Jeden chlapec z tejto rodiny bol posledný, ktorý videl štyri dievčatá odchádzať k vrcholu skaly. Okolo pol piatej poobede sa dievčenský výlet začal chystať na cestu domov. Stále však chýbali štyri dievčatá a spolu s nimi sa stratila aj jedna učiteľka. Začali ich teda hľadať. Asi po hodine pátrania bola nájdená Editha, najmladšia zo štvorice dievčat. Bola vo veľkom šoku, dezorientovaná a nebola schopná vysloviť jediné slovo. Vraj si neskôr spomenula, ako videla stratenú učiteľku do pol pása vyzlečenú, ako kráča k jednej zo skál. Pátranie sa kvôli tme ukončilo, ale hneď na druhý deň sa začala veľká pátracia akcia. Policajti však nenašli nič, preto boli povolaní na pomoc aj pátracie psy. Tieto zvieratá sa však na hore Hanging Rock chovali zvláštne, báli sa a vrčali do prázdna. Pátranie bolo opäť ukončené. Rodina Fitzhuberových však chcela pomôcť, preto začali pátrať znova. Po pár dňoch našli druhú stratenú študentku, Irmu, ktorá bola tak isto dezorientovaná a mala po tele veľa pomliaždenín a rezných rán. Nevedela nič súvislé povedať. Onedlho sa po tejto udalosti sama riaditeľka školy vybrala na horu Hanging Rock a neskôr bola nájdená mŕtva pod skalným útesom. K tejto hore sa viaže veľa záhadných a strašidelných príbehov. Napríklad aj o dvoch žiačkach a učiteľke, ktoré sa nikdy nenašli.

barelieff.com
barelieff.com
0
Komentovať (0)