Ľudia sú nesmierne zvedaví. Často si kladú otázky, na ktoré sa snažia si odpovedať no stále sú tak však aj také, na ktoré sa...

Ľudia sú nesmierne zvedaví. Často si kladú otázky, na ktoré sa snažia si odpovedať no stále sú tak však aj také, na ktoré sa im doposiaľ nikdy nepodarilo nájsť. Záhady nás budú vždy zaujímať a niečím priťahovať, aj keď sa ich v kútiku duše možno trošku bojíme a mrazí nás z nich. Prečítajte si piatu časť nášho seriálu o záhadách ľudstva.

Filadelfský experiment

1zahady

Bol to pokus amerického vojnového námorníctva, ktorý sa uskutočnil v roku 1943 na Filadelfskej námornej základni v americkej Pensylvánii pod vedením mladého vedca Morissa K. Jessupa. Cieľom tohto experimentu bolo dosiahnuť neviditeľnosť vojnových plavidiel, ako formu ideálneho maskovania v bojoch druhej svetovej vojny.

Celý experiment mal byť založený na Einsteinovej Teórii jednotného poľa (ktorú však Einstein nikdy nepredložil, napriek tomu, že po nej celý život pátral), ktorá zahŕňa a zjednocuje podstatu síl elektromagnetických a gravitácie. Overenie teórie sa malo uskutočniť umiestnením silných elektromagnetických generátorov v blízkosti lode a po ich spustení malo nastať ohnutie svetelných lúčov okolo objektu, čo by malo za následok jeho neviditeľnosť.

Na pokus bol vybraný plne vyzbrojený torpédoborec USS Eldridge spolu s nič netušiacou posádkou. 28. júla 1943 v 9:00 bolo spustených 5 obrovských generátorov; loď sa vraj podľa popisu svedkov zahalila do nazelenalej hmly, a po strate rádiového spojenia sa Eldridge stal úplne neviditeľným. O niekoľko minút sa objavil v 340 km vzdialenom prístave v Norfolku vo Virgínii. Tam ho spozorovali námorníci z lode SS Andrew Furuseth, všetci sa však obávali k nemu priblížiť. Po štyroch hodinách im vraj opäť zmizol z očí a objavil sa späť vo Filadelfii na svojom pôvodnom mieste, avšak s posádkou vo veľmi zlom stave. Väčšina jej členov zmizla, iní sa zbláznili, našli sa dokonca aj takí, ktorí boli údajne doslovne „spečení“ s trupom lode a museli ich od neho odrezať.

Pokus bol vraj odsúdený na samovoľné pokračovanie. Tým, ktorí prežili, sa stávali aj neskôr veľmi čudné veci, periodicky mizli a zjavovali sa – známa je legenda o námorníkoch, ktorí sa z ničoho nič zjavili v bare v Norfolku, objednali si whisky, ale tú nestihli vypiť – pred očami svedkov zasa opäť zmizli. Niektorí sa zbláznili za veľmi podivných okolností s ťažkými popáleninami.

Anjeli z Monsu

1zahady2

V roku 1914 sa uskutočnila jedna z najväčších prvých bitiek prvej svetovej vojny pri Belgockom meste Mons. Britskí vojaci na tomto mieste čelili obrovskej Nemeckej presile. Na tom by nebolo ešte nič zvláštne, keby celú bitku nesprevádzali zvláštne udalosti. Hoci Briti boli donútení pod obrovskou presilou ustúpiť, aj napriek tomu v priebehu bitky stratili iba niečo cez 1 500 vojakov. Na Nemeckej strane sa počet obetí vyšplhal niekoľkonásobne vyššie.

V decembri 1915 sa do novín prvý krát dostávajú výpovede Britských vojakov, ktorí tvrdia, že im pri tomto boji pomohli nadprirodzené sily. Asi uprostred boja sa malo odohrať zvláštne zjavenie anjelov, ktorí ochraňovali Britských vojakov pri boji. Postavy anjelov boli o trochu vyššie ako ľudské a chránili Britov pri ústupe. Vojakov, ktorí anjelov videli je veľmi veľa. Podľa nich to mal byť samotný Sv. Juraj (patrón Anglicka), ktorý im prišiel na pomoc. Po tomto boji ostalo na Nemeckej strane viac ako 10 000 mŕtvych vojakov. Na telách mŕtvych nemeckých vojakov sa nenašli žiadne zranenia. Nemci sa preto domnievajú, že Angličania použili pri tomto incidente nejaký neznámy smrtiaci plyn, ale anglickí vojaci vedia svoje…

Tarimské múmie

1zahady3Tarimské múmie patria k veľkým a veľmi zvláštnym záhadám. Našli sa na severozápade Číny pri rieke Tarim. Boli objavené dvakrát a vždy spôsobili svetovú senzáciu. Prečo? Múmie sa našli v Ázii a je jednoznačné, že sa jednalo o ľudí európoidnej rasy. Niekoľko desiatok múmií, ktoré boli v Číne, mali blond vlasy a dlhé nosy. Potvrdili to aj testy DNA. Nie je však jasné, čo tam európske typy ľudí vôbec robili. Jedna z najznámejších múmii, Muž z Yingpanu, mal na tvári, zarastenej blond bradou, posmrtnú masku zo zlatej fólie – podobný zvyk existoval aj v Grécku. Aj vzory na oblečení nasvedčujú spojitostiam zo západoeurópskymi kultúrnymi vzorcami. S takmer dvojmetrovou výškou (na tie časy mimoriadne obrovskou) je tiež najväčšou z tarimských múmií. Ošatenie a iné artefakty, ktoré mal pri sebe, svedčia o tom, že v danom čase biela civilizácia v starovekom povodí rieky Tarim dosiahla svoj najväčší rozkvet. Veľa záznamov o tejto európskej civilizácii v Ázii však nie je.

Fotografie duchov

O týchto fotografiách sa nahovorilo mnoho. Sú pravdivé či sú upravované? To doteraz nikto nezistil. Priblížime si jednu  z nich.

duchovia12

Pani Andrewsová bola na návšteve hrobu svojej dcéry na cintoríne v Queenslande v Austrálii. Jej dcéra zomrela rok predtým vo veku 17 rokov. Popri návšteve si jej hrob odfotila, ale nestalo sa tam nič zvláštne. Po vyvolaní filmu sa však na fotografii objavil obraz malého dievčatka. Pani Andrewsová vyvrátila, že by sa mohlo jednať o jej dcéru v útlom veku a vyvrátila aj to, že by sa počas jej návštevy hrobu nachádzali v okolí nejaké deti. Prípad si zobral pod mušku austrálsky paranormálne bádateľ Tony Healy, ktorý šiel hrob preskúmať. Zistil, že v okolí tohto hrobu sa nachádzajú dva hroby detí, ktoré zomreli v takomto nízkom veku. Bolo to teda jedno z nich?

Príbehy
0
Komentovať (0)