heinakroon.com

Michal Blaško / / Zaujímavosti
Vianoce sú časom lásky, pokoja a pohody. Avšak v histórii sa udiali tajuplné prípady, ktoré túto atmosféru tak trocha narušili. Prečítajte si mysteriózne príbehy,...

Vianoce sú časom lásky, pokoja a pohody. Avšak v histórii sa udiali tajuplné prípady, ktoré túto atmosféru tak trocha narušili. Prečítajte si mysteriózne príbehy, ktoré sa odohrali počas vianočných sviatkov.

Prípad rodiny Sodderovcov

Ďalší nevyjasnený prípad sa odohral na Štedrý deň v roku 1945. Rodina Sodderovcov sa zobudila na požiar v ich dome. Rodičom Georgeovi a Jennie a ich štyrom deťom sa podarilo ujsť pred smrtiacimi plameňmi, no ďalších päť detí zostalo uväznených v dome. Po požiari však hasiči nenašli pozostatky ani jedného z nezvestných detí Sodderovcov. Oficiálne ich súdny lekár prehlásil za mŕtvych, avšak prípad zostal záhadou.

RootsWeb
RootsWeb

O 20 rokov neskôr obdržala rodina list s fotografiou od neznámeho odosielateľa.  Na zadnej strane fotografie bolo uvedné: „Louis Sodder. Milujem brata Franka. Chorí chlapci. A90132 alebo 35.“ Sodderovci začali prípad svojich detí znovu vyšetrovať. Súkromný detektív, ktorého si rodina najala však počas pátrania sám záhadne zmizol. Prípad sa nikdy nepodarilo objasniť.

Nevyriešená smrť študenta

Na Štedrý deň v roku 1973 prechádzal 20-ročný študent Kevin Showalter a jeho priateľka cez New London v štáte Connecticut, keď ich auto dostalo defekt. Kevin zastavil na krajnici a začal vymieňať pneumatiku. Zrazu však okolo neho prechádzalo iné auto a zrazilo ho. Kevin na mieste zomrel. Kevinova matka začala o príčinách smrti svojho syna silno pochybovať po tom, čo ju policajti nevpustili na miesto tragédie, kde chcela prevziať synove osobné veci. Jej následné pátranie odhalilo ľahostajnosť miestnej polície a krytie pravdepodobného pacháteľa.

ListVerse
ListVerse

Harvey Mallove, bývalý starosta mesta New London, bol označený za pravdepodobného vinníka nehody, avšak pre nedostatok dôkazov nebol obžalovaný. Mallove trval na svojej nevine. V roku 1979 sa objavil muž menom Paul Hansen, ktorý tvrdil, že on vtedy zrazil Kevina. Porota však nedospela k záveru, že za smrť študenta môže Hansen.

Prípad bol odložený. V roku 2005 spáchal Harvey Mallove samovraždu. V liste na rozlúčku sa opätovne priznal k zabitiu Kevina Showaltera. Polícia opäť obnovila vyšetrovanie, avšak pôvodný 3000 stranový súdny spis, ktorý podozrieval bývalého starostu Harveyho Mallova, sa záhadne stratil. Smrť študenta na Štedrý deň tak zostáva dodnes neobjasnená.

Samovznietenie Matildy Rooneyovej

Na Vianoce v roku 1885 sa farmár John Larson rozhodol prijať pozvanie a na Štedrý večer navštívil svojich zamestnávateľov, starší manželský pár, Matildu a Patricka Rooneyovcov v mestečku Seneca v štáte Illinois. Strávili spolu príjemný večer a vypili pár pohárikov. Potom sa pán Larson odobral do hosťovskej izby na poschodí a zaspal. Počas noci ho prebudil záchvat kašľa. Problémy s dýchaním mu však rýchlo prešli a opäť ho premohol spánok.

Keď sa ráno 25. decembra prebudil, uvidel na svojom paplóne stopy sadzí. Okamžite utekal na prízemie, kde už  v obývačke objavil mŕtve telo Patricka Rooneyho. Vydesený sa snažil nájsť Matildu, no tá nikde nebola. Vošiel do kuchyne a pred linkou uvidel podlahu zhorenú na uhoľ. V diere po ohni zbadal obhorenú ľudskú nohu. To bolo všetko, čo zostalo z úbohej Matildy Rooneyovej.

heinakroon.com
heinakroon.com

Tento incident nebol nikdy poriadne vyšetrený. Pani Rooneyová sa zrejme stala obeťou spontánneho ľudského samovznietenia. Oheň sa v kuchyni nerozšíril a nepoškodil žiadne iné horľavé predmety v dome. Celé prízemie bolo silne zadymené, na následky čoho zomrel pán Rooney. John Larson prežil vďaka tomu, že si v noci zatvoril dvere a tak sa nenadýchal smrtiacich splodín. Miestne legendy hovoria, že táto záhadná smrť manželského páru bola Božím trestom za to, že sa opili na Štedrý deň.Komentovať (0)