Michal Blaško / / Série
Vianoce sú časom lásky, pokoja a pohody. Avšak v histórii sa udiali tajuplné prípady, ktoré túto atmosféru tak trocha narušili. Prečítajte si mysteriózne príbehy,...

Vianoce sú časom lásky, pokoja a pohody. Avšak v histórii sa udiali tajuplné prípady, ktoré túto atmosféru tak trocha narušili. Prečítajte si mysteriózne príbehy, ktoré sa odohrali počas vianočných sviatkov.

Hrôza v Amityville

Svoje najhoršie Vianoce zrejme prežila v roku 1976 rodina Lutzových. Manželia George a Kathy a ich deti Daniel, Christopher a Melissa sa 18. decembra nasťahovali do veľkého rodinného domu na Ocean Avenue 112. Dom kúpili veľmi lacno, len za 80 000 dolárov. Len rok predtým sa totiž v tomto sídle stala rodinná tragédia. Ronald DeFeo vyvraždil celú svoju rodinu počas spánku. Už v prvých dňoch sa Lutzovým v dome diali veľmi zvláštne veci. Všade lietali húfy múch, dvere v dome sa samy otvárali a zatvárali, predmety sa pohybovali a menili miesto, George sa budil každú noc v čase 3:15, okná na poschodí sa samé zatvárali, na stenách sa objavovali škvrny a vytekal z nich sliz. Neskôr Kathy uvidela v zrkadle namiesto svojho odrazu obraz starej zvráskavenej ženy, dcéra Melissa zas vídala v okne svojej izby „lietajúce prasa“. Všetky javy sa počas decembra stupňovali a 14. januára 1977 v noci Lutzovci z domu odišli. Posledná noc vraj bola príliš desivá, aby sa o nej mohli komukoľvek zdôveriť. Ich príbeh sa stal legendou a o strašidelnom dome v Amityville bolo nakrútených niekoľko filmov.

Amityville-Horror-1024x576
terrortrove.com

Záhadná smrť detskej miss

abcnews.go.com

Šesťročná JonBenet Ramseyová, detská Miss krásy štátu Colorado a detská Miss Spojených štátov amerických 1996, bola 26. decembra toho roku objavená zavraždená v dome svojich rodičov. Mala rozbitú lebku a na tele boli objavené znaky sexuálneho násilia. Jej rodičia Petsy a John Ramseyovci sa 25. decembra 1996 večer vrátili z oslavy svojich známych. Skoro ráno 26. decembra objavila Petsy pri kuchyni na schodisku list od dodnes neznámeho anonymného pisateľa, v ktorom údajní únoscovia požadovali 118 000 dolárov za vrátenie ich dcéry. Nikto sa však nikdy neozval, aj napriek snahe polície splniť požiadavky. O pár hodín neskôr objavili telo detskej miss v pivnici v ich dome. Zo zločinu sa stala senzácia a mnoho ľudí dodnes upodozrieva z tohto hrozného činu brata malej JonBenet a jej rodičov. V roku 2006 sa k vražde priznal John Mark Karr, ale výsledky DNA testov preukázali, že na mieste činu sa v čase vraždy nenachádzal.

Vianočné UFO

thinkaboutitdocs.com

V šesťdesiatych rokoch minulého storočia sa malé mestečko Wiltshire v Anglicku stalo miestom paranormálnych záhad. Mnoho svedkov tvrdilo, že videli zvláštne úkazy na oblohe a najmä počuli záhadné zvuky. 24. decembra 1964 počulo viacero obyvateľov elektrizujúce zvuky. Mnoho svedkov bolo tým silným zvukom zrazených k zemi. Správa o tomto fenoméne sa objavila v miestnych novinách a počas ďalšieho roka bolo hlásených viac než 1000 prípadov videnia UFO.

0
Komentovať (0)