Najkrajšie miesta Zeme, ktoré by ste mali navštíviť predtým, než zomriete (India)

Advertisements

Naša planéta ponúka svojim obyvateľom skutočne pestré bohatstvo. Pestrosť a krása prírody sa zdá byť takmer nekonečná. Ľudia, ktorí sa chopili moci na Zemi dokázali vytvoriť ďalšie prekrásne pamiatky a miesta, ktoré by vašej pozornosti určite nemali uniknúť. V našom seriáli sa budeme venovať krajinám z celého sveta, predstavovať ich prírodné, kultúrne, ale aj historické bohatstvo. Prajeme vám príjemné spoznávanie našej planéty.

India je krajina mnohých kontrastov… Bohatí verzus milióny ľudí žijúcich na hranici chudoby. Obdobia výdatných monzúnov striedajú mesiace sucha. Teplé úrodné nížiny môžete vymeniť za obrovské 7000 metrov vysoké vrcholy Himalájií. Jedna z najväčších a najľudnatejších krajín sveta ponúka každému návštevníkovi všetko, po čom túži.

Snáď najnavštevovanejšou pamiatkou v Indii je slávny palác Tádž Mahal. Takmer 400 ročný komplex je pozostatkom Mogulskej kultúry, ktorá dlhé roky ovládala takmer celú Indiu. Stavba je zapísaná do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

youtube.com
youtube.com

Dolina Nubra s priemernou nadmorskou výškou 3000 metrov patrí po Himalájskych vrcholoch medzi najvyhľadávanejšie destinácie na turistiku v Indii. Prístup do tejto oblasti nie je jednoduchý, no ak sa tu dostanete, určite nebudete ľutovať.

thousandwonders.com
thousandwonders.com

Komu sa nechce šlapať po horách, alebo navštevovať preplnené kultúrne pamiatky, určite ocení Andamanské a Nikobarské ostrovy, ktoré ponúkajú skutočnú indickú exotiku. Priehľadná voda a množstvo malých ostrovov, tichých a opustených zátok, medzi ktorými sa môžete prepravovať na takýchto člnoch.

geektreks.com
geektreks.com

Cestovatelia hovoria, že ak chcete spoznať pravú Indiu, musíte navštíviť Váránasí, mesto ležiace na brehu rieky Gangy, považované za sväté mesto hinduizmu, budhizmu a džinizmu. Až tu vraj môžete spoznať krásy indického života…

audiocompass.in
audiocompass.in

Vodopády Chitrakote bývajú často nazývané aj indické Niagarské vodopády a to pre ich šírku (najširší vodopád v Indii), ktorá je až 29 metrov a ich výdatnosť v období monzúnov.

flickr.com
flickr.com

Avšak najnavštevovanejšie a najkrajšie vodopády v Indii nie sú tie najväčšie. Sú to Athirappillské vodopády, ktoré s okolitými lesmi vytvárajú jeden z najpestrejších ekosystémov v Indii.

wikipedia.org
wikipedia.orgShare on Facebook0
Zobraziť viac
Komentovať (0)

Advertisements