Všetko o festivale Basement.

1. Graffiti Jam

Street Madness crew už viac ako 3 roky spolupracuje s poprednými slovenskými writtermi a organizuje viacero akcií na rozvoj graffiti komunity. Na BASEMENT festivale prídu ukázať, že toto umenie stále napreduje a nemôžeme ho považovať za vandalizmus. Počas víkendu sa predstaví slovenská graffiti špička a miesto na maľovanie môžeš získať aj ty! Stačí poslať svoj návrh na mail a my vyberieme ten najlepší, ktorý dostane priestor na svoju prezentáciu

2. Junk ride exhibition

Junkride Crew je bikerská crew, ktorá vznikla v roku 2010. Od tej doby uskutočnili veľa projektov (vybudovanie bike/skate parku v Šuranoch, organizácia množstva akcií ako POOL JAM, INDOOR JAM, prevádzkovanie vlastného webu www.junkrideshop.com). Okrem bikerských akcií organizujú pod značkou Junkride aj DNB eventy ako New Age a Atypic Friday. V útrobách pevnosti na festivale vytvoria freestyle zónu s promo stánkom a prekážkami, na ktorých prebehne BMX JAM. Bikery tu budú predvádzať adrenalínové divadlo a pod ich vedením prebehne aj súťaž pre profi jazdcov o vecné odmeny.

3. DJ workshop

Pod vedením rezidentného Dja Psycha (Roderik Dolezsa) prebehnú počas piatkového a sobotňajšieho denného programu odborné lekcie techník djingu. V pevnosti sme našli komorné priestory spĺňajúce účel pre túto exhibíciu. Psycho si pre vás prichystal širokú škálu aparatúry, ktorú budete mať možnosť sami vyskúšať. Hrať sa budú rôzne žánre na rôznych zariadeniach (od klasických gramofónov po najnovšie djské vybavenie). Nebudú chýbať ani hostia a tak všetci nadšenci djingu, či budúci nádejní DJi – neváhajte navštíviť workshop v kempe A. Máte možnosť sa niečo naučiť, niečo vypočuť a hlavne niečo jedinečné zažiť.

4. Tea House & Shisha chillout zone

V útrobách pevnosti budú mať návštevníci možnosť oddýchnuť si od priameho slnka v chládku pri čajíku alebo shíshe. V rozsiahlej sieti tunelov bude prichystaná aj chill-out zóna s posedením v magickej atmosfére Komárňanskej pevnosti.

5. Education corner so Stormom

V Združení Storm sa jeho členovia venujú aktívnym užívateľom drog už 15 rokov. Práve to je jeden z dôvodov, prečo už dávnejšie upriamili pozornosť aj na verejnosť a s tým spojenú osvetovú činnosť (festivaly, workshopy, koferencie). Pracujú s myšlienkou znižovania rizík a ochrany verejného zdravia. S mladými, ale i staršími ľuďmi sa stretávajú, či pracujú neustále a preto nás všetkých teší, že s nimi spolupracujeme v rámci festivalového projektu. Združenie Storm chce prispieť k zabezpečeniu prevencie pred nechcenými účinkami drog a zábavnou formou informovať o rizikách nechráneného sexu. Bude mať pre vás pripravené praktické tipy ako sa správať na festivale, keď sa rozhodnete baviť s rôznymi látkami, ktorých účinky sú zahalené mýtusmi.

6. MINUTOVÉ DIVADLO

TÁP Színház – Budapešť

Budapeštianske alternatívne divadlo TÁP Színház funguje od roku 1993. Vedúcou osobnosťou tohto svojského divadla je herec a režisér Vilmos Vajdai. Divadlo sa zameriava na reakciu aktuálnych tém spoločnosti nezvyčajnými výrazovými prostriedkami a divadelnými formami. Usporadúva veľa improvizačných predstavení, happeningov, s často až šokujúcimi prvkami, no vždy ich spája veľká dávka humoru. MINUTOVÉ DIVADLO naozaj trvá len minútu a vidí ho len jeden divák v danom momente. Potom však repetitívne herci zahrajú predstavenie ďalšiemu divákovi, len treba počkať v rade. Čo sa udeje vo vnútri miestnosti, je záhada, zábavná záhada.

7. Termálne Kúpalisko

V tesnej blízkosti pevnosti sa nachádza kúpalisko. V letnej časti termálneho kúpaliska je plavecký bazén, neplavecký bazén, detský bazén a tiež sedacie termálne bazény. V areáli sú plážové priestory, ihrisko na beach volejbal, stoly na vonkajší stolný tenis a mnoho iných atrakcií.
Viac info o kúpeľnom areáli tu.

Príbehy
0
Komentovať (0)