Petra Sušaninová / /
Meno britského sériového vraha je Dennis Nilsen, vyslúžil si však mnoho neslávnych prezývok.

Kvôli motívu dostal prezývku britský Jeffrey Dahmer, po mieste, kde ohavné skutky páchal, ho zas prezývajú „The Muswell Hill Murderer“, teda Vrah z Muswell Hill. Samotný Nilsen však preferoval prezývku „The Kindly Killer“, teda Láskavý vrah, pretože veril, že má tie najhumánnejšie spôsoby zabíjania. Zabíjanie mladých mužov v Londýne však láskavé určite nebolo…

Dennis Nilsen bol sériový vrah a nekrofil, ktorý v Londýne medzi rokmi 1978 – 1983 zavraždil najmenej 16 mužov vo veku od 14 do 30 rokov. Polícia si však myslí, že vrážd bolo oveľa viac, telá sa však nikdy nenašli. Nilsen svoje obete rituálne okúpal, obliekol a uložil ich do sugestívnych póz, alebo do póz, ako keby s ním obete žili v dome.

Nilsen na mladých mužov poľoval a lákal ich do svojho domu

Nilsen lákal do svojho domu mužov pod zámienkou jedla, sexu a alkoholu. Niektoré jeho obete boli študenti vysokých škôl, iní boli bezdomovci z ulice. Akonáhle vlákal muža do svojho domu, opil ho a svoju obeť zaškrtil alebo utopil vo vani, v umývadle, alebo vo vedre vody.

murderpedia.org

Zabíjal, lebo nechcel byť sám

Podobne ako známy vrah Jeffrey Dahmer, Nilsen nechcel ostať ani na moment sám, mŕtvoly svojich obetí si preto nechával aj niekoľko mesiacov, aby mu robili spoločnosť. Keď už ich ďalej nemohol mať v dome, zbavil telá orgánov a spálil ich. Pozostatky posledných obetí spláchol v záchode. Aby prekryl zápach horiacich tiel, Nilsen zároveň spaľoval staré pneumatiky.

murderpedia.org

Prvou obeťou Dennisa Nilsena bol Stephen Holmes. Nilsen stretol Holmesa v bare a pozval ho k sebe domov na drink. Keď 14-ročný opitý chlapec zaspal, Nilsen ho zaškrtil kravatou a jeho telo skrýval pod podlahou nasledujúcich osem mesiacov. Potom telo na svojom dvore spáli. Údajne to urobil preto, lebo nechcel, aby ho chlapec opustil. 11. októbra 1979 sa Nilsen opäť pokúšal vraždiť. Študenta z Hong Kongu menom Andrew Ho vlákal k sebe domov. Keď ho však chcel Nilsen zaškrtiť, Ho utiekol a nahlásil incident na polícii. Napriek udalostiam sa Ho rozhodol nepodať žalobu.

Len dva mesiace po neúspešnom pokuse k sebe Nilsen nalákal 23-ročného študenta z Kanady, Kennetha Ockendena, ktorý bol práve na návšteve u príbuzných. Keď Nilsen zistil, že Kenneth je turista, ponúkol sa, že mu poukazuje pamiatky v Londýne. Po prehliadke ho pozval k sebe na obed a na drink. Ockenenda zaškrtil káblom zo slúchadiel. Na ďalší deň si kúpil fotoaparát a Kennethovo nahé telo fotil v sugestívnych pózach. Následne telo skryl pod podlahu, keď sa však cítil osamelo, opäť ho vybral a mŕtvolu posadil do kresla, ako keby sledovala televíziu a popíjala.

Počet vrážd sa postupne zvyšoval. V roku 1980 mal Nilsen na konte už päť vykonaných vrážd a jeden neúspešný pokus. Jedna z obetí nebola nikdy identifikovaná. Na obete si vrah spomínal len nejasne, veľmi živo si však dokázal vybaviť, ako ich zabil a ako dlho ich ukrýval vo svojom dome.

Z mŕtvol pod podlahou sa šíril nesmierny zápach a dom bol plný hmyzu. Nilsen preto dvakrát denne postrekoval dom insekticídmi a dezodorantmi.

Nilsenovou poslednou známou obeťou bol 23 ročný Malcolm Barlow, ktorého našiel opierať sa o svoj dom. Barlow trpel epilepsiou a lieky mu spôsobili dočasnú slabosť. Nilsen Barlowovi tvrdil, že by mal ísť do nemocnice a vzal ho do svojho domu, aby zavolal pohotovosť. Nasledujúci deň Barlowa prepustili. Ten však urobil chybu, keď sa vrátil do Nilsenovho domu, aby mu poďakoval. Nilsen ho opil a zaškrtil, podobne ako ostatné obete.

dailymail.co.uk

V roku 1981 sa musel Nilsen zo svojho domu vysťahovať. Presťahoval sa do Muswell Hill v Londýne. Predtým sa však uistil, že sa zbavil všetkých tiel. V novom bydlisku vrah nemal prístup k záhrade, nemohol preto telá svojich obetí páliť, ani ich ukrývať pod podlahu. Napriek tomu sa však o necelé dva mesiace pokúsil zaškrtiť 23 ročného študenta Paula Nobbsa.

Jeho poslednou obeťou bol 20 ročný Stephen Sinclair, ktorého opil, zaškrtil, jeho telo rozporcoval, niektoré časti uvaril a spláchol v záchode, kým iné poskrýval po celom byte v šuflíkoch a skriniach.

Nilsenove ohavnosti odhalil ako prvý Michael Cattran, ktorému sa obyvatelia bloku sťažovali na upchaté potrubia. Cattran potrubie rozobral a objavil substanciu pozostávajúcu z kúskov mäsa a kostí neznámeho pôvodu. Objav nahlásil svojmu nadriadenému, rozhodli sa však nechať to tak do ďalšieho dňa. Keď sa Cattran s nadriadeným na ďalší deň vrátil, potrubie bolo vyčistené.

dailymail.co.uk

To vyvolalo podozrenie a Cattran objavil ďalšie pozostatky a kúsky kostí v potrubí, ktoré ústilo práve z Nilsenovho bytu. Okamžite zavolal políciu, pozostatky boli preskúmané a zistilo sa, že sú ľudské. Onedlho našli kúsky tiel v Nilsenovom byte. Vrah sa ku všetkému priznal a bol zatknutý a odsúdený na doživotie.

Nilsen v súčasnosti stále žije, vo väzení sa venuje čítaniu, maľovaniu, skladaniu hudby a dopisovaním si so svojimi obdivovateľmi.

Pozri aj: Najbrutálnejší sérioví vrahovia histórie : Monštruózny nekrofil a kanibal

allnight, wikipedia
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)