Foto: Photo by Cobarzan Daiana on Unsplash

Je čierna vašou najobľúbenejšou farbou?

Určite ste už počuli o psychológii farieb. Ich moc je naozaj obrovská, no veľakrát si ju neuvedomujeme. V skutočnosti o nás však farby hovoria oveľa viac, než si myslíme. Viete napríklad, čo to znamená, keď najčastejšie nosíte čiernu?

Na milovníkov čiernej sa zameral portál The Power Of Silence a priniesol naozaj zaujímavé zistenia. Podľa nich sa čierna považuje za farbu sily a moci, a preto ju najčastejšia nosia ľudia, ktorí nimi buď disponujú, alebo po nich túžia.

Čierna tiež ľuďom vo vašom okolí vysiela signály, ktoré prijímajú na podvedomej úrovni. Ak ju nosíte naozaj často, s najväčšou pravdepodobnosťou budete človekom, ktorý je síce veľmi citovo založený, no svoje emócie skrýva a nedáva ich najavo. Snažíte sa tým len ochrániť sami seba, pretože emočná stabilita je pre vás veľmi dôležitá, a neradi si ju ohrozujete.

Photo by Jorge Fakhouri Filho from Pexels

Takisto môžete mať často problémy s úzkosťou či so sústredením a čierna farba tak tvorí pred okolitým svetom akýsi váš “ochranný štít”.

Čierna farba v nás ďalej vzbudzuje aj dojem prestíže a ľudí, ktorú ju nosia najčastejšie, považujeme za “nóbl”. Jej milovníci sú väčšinou veľmi ambiciózni a od ostatných vyžadujú, aby ich plne rešpektovali. To však nie je problém, nakoľko vzbudzujú prirodzenú autoritu. 

Čierna farba sa však považuje aj za tú najatraktívnejšiu. Ľudia, ktorí ju nosia, sú väčšinou sebestační, samostatní a majú vysoké, no zdravé sebavedomie. 

Čo hovoríte na túto farbu vy?

thepowerofsilence
Všetko začína v tvojej hlave
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )