parisiangentleman.fr

Blíži sa stužková a ďalšie podujatia, na ktoré potrebujete oblek? Ak ste si ešte nikdy nekupovali oblek a blížia sa vám tieto chvíle, dúfam, že...

Blíži sa stužková a ďalšie podujatia, na ktoré potrebujete oblek? Ak ste si ešte nikdy nekupovali oblek a blížia sa vám tieto chvíle, dúfam, že si po prečítaní tohto článku budete vedieť vybrať to správne pre vás. Oblek nie je ako tričko alebo bunda, ktorú si ledva vyskúšate a idete spokojní domov. Na obleku je dôležitý každý detail, a ak chcete vyzerať dobre, bolo by dobré vedieť, na čo si máte dávať pozor.

V článku sa zameriame na kúpu tzv. „off-the-rack“ obleku (dá sa preložiť ako nakupovanie z vešiaku) ale preberieme aj tému oblekov ako takých. Ak si idete kupovať „off-the-rack“ oblek v nižších finančných možnostiach najlepšia cesta je kúpiť si oblek, ktorý vám padne najlepšie a potom si ho necháte krajčírom mierne upraviť. Predtým, ako pôjdete nakupovať, odporučil by som vám pozrieť si reklamy lepších značiek, aby ste si spravili predstavu, ako má dobrý oblek vyzerať (teda ako v ňom máte vyzerať). Môžete si pozrieť napríklad stránky suitsupply, jcrew, blacklapelgq.

Ako sa rozlišujú obleky?

Obleky sa delia na normálne (dvojvrstvové) a trojvrstvové (s vestou). Trojvrstvové nie sú až tak časté, ale objavujú sa. Ide tam hlavne o vestu, ktorá môže dobre poslúžiť, ale ťažko sa trafí presná veľkosť (pokiaľ sa nejedná o nastavovaciu). Hovorí sa, že ak máte vestu, môžete si občas vyzliecť sako… Áno, toto sa ale vzťahuje na tie vesty, ktoré nie sú vzadu „prázdne/holé“. Teda nie na tie, ktoré majú vzadu len vrstvu látky, väčšinou lesklej, a hlavne tam majú pracku na nastavovanie veľkosti. Tieto vestu sú robené k saku a ich zadnú časť by nemal nikto nikdy vidieť.

imgur.com
imgur.com

Podľa štýlu/typu sa delia na tieto 3 základné a potom na ich odvetia (extra slim a pod.)

  • Slim (zúžený) –  Objíma vaše telo bez zbytočnej látky navyše.
  • Classic/regular (klasický) –Rovný, a teda voľnejší v páse.
  • Modern (moderný) – Nie je rovný ale je voľnejší ako Slim. Vhodné ak chcete niečo modernejšie, ale na slim sa necítite.
Príbehy
0
Komentovať (0)