Michal Blaško / / Planéta Zem
Existuje mnoho historiek o deťoch, ktoré boli vychovávané zvieratami. Podľa niektorých boli natočené aj slávne filmy, ktoré určite každý z nás videl. Aspoň jeden....

Existuje mnoho historiek o deťoch, ktoré boli vychovávané zvieratami. Podľa niektorých boli natočené aj slávne filmy, ktoré určite každý z nás videl. Aspoň jeden. Týchto šesť príbehov je však úplne reálnych a je naozaj neuveriteľné, s akými zvieratami dokázali tieto deti vyrastať.

Ugandský chlapec, ktorý bol vychovávaný opicami v džungli

Po tom, ako 4 ročný John Ssebunya videl, ako mu otec zavraždil matku, utiekol do džungle, kde bol údajne vychovávaný skupinou opíc, mačiakov až kým ho neobjavili v roku 1991. Našli ho dedinčania, ktorí ho chceli zobrať zo sebou, ale John bránil svoje opice aj seba (údajne hádzal po dedinčanoch polená). Od vtedy však ubehlo pár rokov a John sa naučil rozprávať a dokonca aj spievať. Cestuje po celej Afrike s detským zborom Pearl of Africa.

 

Dievča, ktoré bolo vychované psami a mačkami

Nataša bola nájdená v roku 2009 v meste Čita na Sibíri. Chodila po štyroch, vodu pila jazykom a štekala. Polícia zistila, že strávila celý svoj život zavretá v miestnosti so psami a mačkami. Izba bola chladná, nevykurovaná, kúpelňa sa tam nenachádzala. Keď sa našla, nevedela hovoriť Rusky, iba skákala a brechala ako pes. Ošetrovatelia vraveli, že má jasné príznaky byť zvieraťom. Ich rodičia nemali s Natašou žiadny kontakt vyše dvoch rokov. Boli zatknutí pre podozrenie z nedbanlivosti.

vychovanizvieratami2

Ruský chlapec, ktorý bol vychovaný vtákmi

V roku 2008 sa zistilo, že strávil celý svoj sedemročný život v malom byte s dvomi izbami obklopený vtákmi. Jeho matka sa s ním nikdy nerozprávala a správala sa k nemu iba ako k domácemu maznáčikovi. Keď ho našli, nebol schopný komunikovať. Iba pípal a mával rukami.

vychovanizvieratami3

Argentínske dieťa, ktoré si osvojili mačky

V roku 2008 objavila argentínska polícia ročného chlapca, ktorý bol obklopený ôsmymi divými mačkami. Tie držali chlapca nažive počas mrazivých zimných nocí tým, že na ňom ležali a dokonca ho stále čistili od blata oblizovaním. Polícia neskôr našla aj chlapcovho otca, ktorý povedal, že chlapca stratil pred pár dňami, zatiaľ čo zbieral odpad do zberu. Povedal im aj to, že sa o jeho syna zatiaľ starali mačky.

vychovanizvieratami4

Ruský chlapec nájdený vo vlčom brlohu

V roku 2007 našli pracovníci nemocnice chlapca v brlohu vlkov regióne Kaluga v strednom Rusku. Pomenovali ho Lyokha. Boli celkom zmätení, pretože chlapec mal vlčie črty, pazúre na nohách a rukách, ostré zuby a chôdzu ako vlk. Bol identifikovaný ako 10 ročný, no jeho pôvod nedokázali odhaliť, pretože z nemocnice utiekol po 24 hodinách.

vychovanizvieratami5

Dvojročný ruský chlapec, vychovávaný kozami

V roku 2012 našli sociálni pracovníci chlapca menom Sasha T v miestnosti s kozami v Rostovskej oblasti Ruska. Chlapec sa hral spolu s kozami, nevedel rozprávať, jesť či používať kúpeľňu. Vážil o tretinu menej, ako deti v jeho veku, odmietal spať v postieľke a stále sa pod ňu skrýval. Neskutočne sa bál dospelých.

vychovanizvieratami6

0
Komentovať (0)