branči / / Série
Bez ohľadu na to, aký význam majú, predpovede do budúcnosti boli vždy pre ľudí atraktívne. Ľudí stále zaujímalo, čo sa stane o niekoľko rokov či...

Bez ohľadu na to, aký význam majú, predpovede do budúcnosti boli vždy pre ľudí atraktívne. Ľudí stále zaujímalo, čo sa stane o niekoľko rokov či storočí a mnohí proroci sa práve týmto zaoberali. Či už to boli obyčajní pouliční veštci alebo svetoznámi proroci, niektoré predpovedí týchto ľudí sa skutočne naplnili. A práve v tomto seriáli Vám zoznam týchto predpovedí prinášame.

Nostradamus predpovedal vzostup moci Napoleona Bonaparte

Napoleon Bonaparte

V tomto zozname si môžete prečítať o niekoľkých predpovediach Nostradama a tu je ďalšia z nich. Ak sa pozrieme do spisov tohto proroka, práve v nich predpovedal, že muž menom Napoleon Bonaparte zažije silný vzostup moci. Podľa jeho proroctva to mal byť jeden z najdôležitejších osobností histórie. A mal pravdu.

 Nostradamus predpovedal úspech Louisa Pasteura ako mikrobiológa a chemika

Louis Pasteur

Jedna z najväčších predpovedí Nostradama bola, že „Pastor“ bude uznávaný ako poloboh. Niekoľko storočí po jeho predpovedi, muž menom Loius Pasteur predstavil niekoľko významných vedeckých prelomov, vďaka ktorým sa stal jedným z najúspešnejších vedcov všetkých čias.

 Nostradamus predpovedal smrť princeznej Diany

princess-diana-crash-car

V jeho dobe Nostradamus predpovedal: „Život Diany sa skončí.“ Vtedy však nikto nevedel, kto je Diana. V roku 1997 však skutočne princezná Diana z Walesu zomrela pri smrteľnej autonehode.

 Robert Heinlein predpovedal Studenú vojnu

V jeho krátkom príbehu „Nedostatočné riešenie“ Robert Heinlein opisuje, že Spojené Štáty vyvíjajú jadrové zbrane pred zvyškom sveta a stávajú sa jedinou superveľmocou, kde zároveň podnecujú preteky medzi ostatnými národmi o vyvinutie podobnej bomby. Presne to sa stalo počas Studenej vojny a pretekov jadrových zbrojení. Tento príbeh bol napísaný v roku 1940 – ešte predtým, než USA vstúpilo do vojny a predtým, než sa ešte objavila možnosť nukleárnej zbrane.

1985 Exercise Canadian Army Trophy, Germany Neg: 11364/24a

 Robert Heinlein predpovedal vodnú posteľ

Tento muž nie len že predpovedal Studenú vojnu, ale takmer vynašiel vodnú posteľ. V jeho románe „Cudzinec v cudzej krajine“ z roku 1961 opisuje presne takúto posteľ. V skutočnosti to opísal tak podrobne, že skutočný vynálezca mal problém takúto posteľ patentovať.

freeflow waterbedKomentovať (0)