branči / / Série
Bez ohľadu na ich význam – predpovede sú stále pre ľudí vzrušujúce pretože hovoria o veciach a udalostiach v budúcnosti. Či sa pozrieme na...

Bez ohľadu na ich význam – predpovede sú stále pre ľudí vzrušujúce pretože hovoria o veciach a udalostiach v budúcnosti. Či sa pozrieme na veštkyne a čitateľov z rúk alebo na slávnych prorokov ako napríklad Nostradamus, ľudia sú stále zvedaví o čom títo ľudia hovoria. Aj keď predpovede neposkytujú zaručené informácie, niektoré z nich sa predsa len naplnia. V skutočnosti sa niektoré predpovede z histórie stali skutkami po tom, čo ich predpovedali bežní veštci či proroci.  Prečítajte si druhú časť neuveriteľných predpovedí, ktoré sa naplnili.

Krátky príbeh predpovedal potopenie Titanicu

predpoved (5)

V roku 1898 napísal spisovateľ menom Morgan Robertson poviedku s názvom „Márnosť, alebo vrak titánu“. V tejto poviedke napísal podrobné informácie o tom, ako najväčšia loď v histórii narazí do ľadovca a potopí sa. O 14 rokov neskôr sa veľkolepý Titanic naozaj potopil a udalosť mala presne rovnaký priebeh, ako bolo opísané v príbehu.

 Nikola Tesla predpovedal osobné bezdrôtové zariadenia

predpoved (3)

V roku 1909 podal Nikola Tesla vyhlásenie pre New Yorks Times v ktorom predpovedal, že bude čoskoro možné prenášať správy prostredníctvom osobných zariadení. Dnes nám bezdrôtové komunikačné zariadenia naozaj slúžia kamkoľvek ideme.

 G. Wells predpovedal atómovú bombu

predpoved (2)

Tento spisovateľ vo svojej novele „The World Set Free“ predpovedal, že atómová bomba nám v budúcnosti zničí životy. O 18 rokov neskôr bola naozaj atómová bomba zahájená v projekte Manhattan. V dobe, kedy napísal túto predpoveď, sa ešte stále veľa nevedelo o sile rádioaktívnych prvkov.

 Nostradamus predpovedal „Veľký oheň v Londýne“

predpoved

Počas jeho doby Nostradamus predpovedal: „Oheň v roku 66 spáli krv práve v Londýne.“ Táto predpoveď sa stala pravdou, keď 5. septembra 1966 vypukol v Londýne veľký požiar.  Tento požiar sa prehnal cez husto obývané časti anglického hlavného mesta a usmrtil tisíce ľudí.

 Nostradamus predpovedal „Francúzsku revolúciu“

predpoved (4)

Nostradamus taktiež predpovedal, že vo Francúzsku sa ľudia vzbúria a povstanú proti princom a lordom. Presne to sa stalo v roku 1799 počas francúzskej revolúcie. Táto revolúcia zmenila tvár Francúzska a spôsobila epické zmeny v politickom aj sociálnom systéme krajiny.Komentovať (0)