brightside.me

/ 355 / Lucia Mužlová
Akonáhle raz uvidíte magické miesto zvané Austrália, budete si ho pamätať navždy. Turisti sa môžu tešiť na obrovské biele pláže, staroveké skaly, vodopády, tajomné lesy, veľké mestá a mnoho zaujímavých živočíchov a rastlín. Miestni obyvatelia sú veľmi príjemní a pohostinní ľudia, takže si dovoľujem povedať, že je to naozaj raj na Zemi. Tu je 21 dôvodov, prečo je Austrália skvelým miestom na život, a ak plánujete nejaký výlet, určite vďaka tomuto článku pridáte nejaké to miesto na zoznam.

Opera v Sydney

australia1
Stuart Chape

Nielenže je to asi najznámejší symbol tejto krajiny, navyše je táto budova považovaná za jeden z najväčších a najlepších príkladov modernej architektúry.

Most Harbour v Sydney

australia2
Nillo Duggal

Jedná sa o najväčší most v Sydney a jeden z najväčších oceľových oblúkových mostov na svete. Nachádza sa tu múzeum a vyhliadková paluba, ktoré môžete nájsť v jednej z veží mosta. Návštevníci si môžu vychutnať nádherný výhľad na prístav Sydney a na obrovské centrum mesta.

Dvanásť apoštolov

australia3
greatoceanroad

Tento masívny útes sa nachádza v národnom parku Port Campbell, v blízkosti Great Ocean Road, Victoria.

Austrálsky zázrak – horizontálne vodopády

australia4
brightside.me

Austrália je známa pre svoje úžasné vodopády, ako napríklad Russell Falls aMitchell Falls. Nie každý však vie o unikátnom jave, a teda o horizontálnych vodopádoch. Môžete ich vidieť v Talbot Bay, kde sa nachádzajú dva hrebene, ktoré sú približne 300 metrov od seba. Skrze ne je sa pretláča obrovské množstvo vody, ktoré je tlačené prívalovou vlnou a teda vznikajú dočasné vodopády.

Krajina klokanov

australia5
australiamyhome

Nielenže si tu užijú dospelí, ale aj ich ratolesti. A to najmä vtedy, keď naživo zbadajú kengury. Prírodné rezervácie a národné parky zaberajú až tretinu územia kontinentu. Medzi obrovskými útesmi a zelenými údoliami môžete stretnúť jašterice, koaly, vtákopyskov, malé tučniaky, sovy a samozrejme klokany. Ak sa zahľadíte do oceánu a budete mať šťastie, môžete tiež zbadať delfíny.

Národný park Nitmiluk

australia6
kakadutoursandtravel.com.au

Okrem malebných výhľadov môžete tiež sledovať rušný život miestnych obyvateľov. Klokany skáču vedľa stanov turistov a v diaľke počuť zavíjanie psov dingo. Čaká vás skutočne neuveriteľné dobrodružstvo. Vyskúšajte tiež plavbu Katherine Gorge a prechádzku v Butterfly Gorge.

Uluru

australia7
brightside.me

Je asi ťažké tomu veriť, no vedci tvrdia, že Uluru existuje už 680 miliónov rokov. Oranžovohnedý útes sa nachádza v centrálnej Austrálii. Jeho dĺžka je cca 3,6 kilometra a šírka približne 348 metrov. Nachádza sa tu mnoho jaskýň, kde môžete vidieť dávne skalné maľby. Turisti sú väčšinou očarení z obradov, ktoré tu vykonávajú miestni obyvatelia.

Hillier a McKenzie = magické jazerá

australia8
Syd James/about-australia/tourofdownunder

Jazero McKenzie je považované za jedno z najčistejších jazier na svete. Ďalšie slávne jazero je ružové jazero Hillier. Na začiatku minulého storočia bolo toto jazero používané ako zdroj soli. Vedci až tento rok zistili, že jazero je ružové pre výskyt mikroriasy Dunaliella Salina.

Krásy južnej Austrálie

australia9
kangarooaupair.com/ australia.com

Najväčšie mesto v tomto regióne je Adelaide. Južná Austrália je známa pre svoje nádherné vinice a farebné scenérie. Tu si môžete oddýchnuť na slnečnej pláži v meste Glenelg, ochutnať plody mora a úžasné vína ako Chardonnay, Cabernet, a Pinot Noir.

Stretnutie s domorodcami

australia10
australia.com/remotelands.com

Austrálska domorodá kultúra je jedna z najstarších kontinuálnych a stále existujúcich kultúr na svete, ktorá si zachovala svoj etnický pôvod.  Existuje tu viac ako 250 jazykových skupín a viac ako 700 dialektov. Staré miestne legendy hovoria najmä o snívaní, kedy sa vraj premietajú naše túžby, a to v podobe tanca, spevu a rôznych príbehov. Najznámejší prvok mytológie je „dúhový had“.


Komentovať (0)