10 dôvodov, prečo piť každé ráno vodu s citrónovou šťavou

Advertisements

Trend pitia citrónovej šťavy je stále živý a niektorí ľudia si z tohto ranného rituálu vybudovali zvyk.  Prečo je pitie citrónovej šťavy prospešné pre náš organizmus a prečo by ste si ho mohli osvojiť aj vy? Máme na to hneď niekoľko dôvodov.

V prvom rade je nutné povedať, ako správne pripraviť tento životobudič.  Ideálne je vytlačiť si pol citrónu (alebo aj celý) do teplej (nie horúcej) vody. Ideálny je čerstvý citrón. Citróny majú  dlhú trvanlivosť  a pri správnom skladovaní vydržia aj 10 dní. Teplá voda zase nakopne vaše trávenie. Ak sme si tento nápoj pripravili, pri každom dúšku myslite na tieto dôvody a pohár je čochvíľa prázdny.

liquid-diet-plan.blogspot.sk
liquid-diet-plan.blogspot.sk

1. Citrónová šťava má v sebe veľké množstvo zásaditých minerálov, ako horčík, draslík, sodík, takže pomáha nášmu organizmu od toxického prekysličenia. Je to jednoduché, toxíny idú z tela von rýchlejšie. Zvýši sa však aj vaša návšteva toalety, je to však len preto, že telo sa chce rýchlejšie zbaviť toxínov.

2. Tým pádom stimuluje náš tráviaci systém, ktorý potom lepšie spracováva živiny.

3. Prepláchnete si vaše chuťové bunky, tie sa potom nebudú ozývať, keď nemajú.

4. Stimuluje vašu pečeň a obličky, aby lepšie pracovali a zbavili sa odpadov.

5. Dodáva vášmu telu potrebný vitamín C.

6. Telo lepšie spracováva tuk, preto môže potláčať prejavy celulitídy. Pomáha pri chudnutí.

7. Vitamíny v citróne aktívne pomáhajú našej pleti vyzerať lepšie a mladšie.

8. Aj vaše oči si budú tento zvyk pochvaľovať.

9. Pomôže vám pri zápche.

10. Je osvedčeným trikom po ťažkej noci. Tento zázrak vás postaví opäť na nohy.

Teraz by mal byť pohár už prázdny a vy by ste mali byť radi, že ste pre svoje telo spravili čosi prospešné.  Citrónová šťava je len pomôcka pre váš organizmus, aby fungoval správne,  tento zvyk nemusí mať rovnaké účinky u každého, preto je v prvom rade potrebné  počúvať svoje telo.Share on Facebook0
Zobraziť viac
Komentovať (0)

Advertisements