Zaručené tipy, ktoré vám pomôžu spoznať či vám niekto klame už za pár minút

wikihow.com
wikihow.com

Klamať sa nemá. To nás učia naši rodičia už od útleho detstva. Napriek tomu sa odvážime tvrdiť, že na svete neexistuje človek, ktorý by aspoň raz v živote nepovedal lož. Nech už to bolo pre akúkoľvek dobrú vec, stalo sa to všetkým. Sú medzi nami ale aj takí, z ktorých klamstvá len tak lietajú. Či už to robia preto, aby boli zaujímaví, alebo ich to jednoducho baví, nevieme… Ako ich ale odhaliť? Tento článok vám prezradí niekoľko jednoduchých trikov, ktoré keď sa naučíte, okamžite každého prekuknete.

Krok  1: Podanie ruky

To, ako podávate ruku druhému človeku, o vás prezradí veľa. O tom sme vám už v minulosti písali v článku VEDELI STE, ČO VŠETKO MÔŽE O VÁS PREZRADIŤ SPÔSOB PODÁVANIA RÚK? Tento spoločensky uznávaný pozdrav vám však pomôže zistiť aj to, ako vás vníma druhý človek, a teda či existujú predpoklady na to, aby vás klamal.

wikihow.com
wikihow.com

Je to jednoduché:

  • Ak je podanie ruky sprevádzané pohybom hore a dolu, ste seberovními priateľmi, či partnermi
  • Ak druhý človek otáča vašu dlaň smerom hore, alebo vám stisne ruku príliš silno, pokladá vás za menejcenného ako je on sám
  • Ak naopak otáča svoju dlaň smerom hore, pokladá vás za silnejšieho jedinca

Krok  2: Gestá

Pozorne sledujte človeka, s ktorým komunikujete. Pokiaľ robí svojimi rukami neprimerane veľa gest, pravdepodobne je nervózny, čo môže znamenať napríklad aj to, že vás klame. Prirodzené gestá sú v poriadku. Sú totiž výsledkom chemických reakcií v ľudskom tele, ktoré môžu znamenať, že človek hovorí lži.  Rovnako sa zamerajte na to, ako často sa človek dotýka svojej tváre. Priveľa dotykov znamená klamstvo. Pre zaujímavosť, prezident Bill Clinton sa pri vypovedaní v škandáli o Monike Lewinskej dotkol svojej tváre až 88-krát. Tu je niekoľko znakov, ktoré by ste si pri komunikácii s klamárom mohli všimnúť.

wikihow.com
wikihow.com

Zovreté päste znamenajú úzkosť a nepoctivosť.

wikihow.com
wikihow.com

Ruky v bok znamenajú hnev, ale úprimnosť.

wikihow.com
wikihow.com

Prekrížené ruky zas nepoctivosť alebo nesúhlas.

wikihow.com
wikihow.com

Nadmerné používanie rúk označuje dobrého klamára, dávajte si pozor.

wikihow.com
wikihow.com

Držanie sa za bradu je dobrým znakom. Vyjadruje záujem a úprimnosť. Tu sa nemáte čoho obávať.

Pokračovanie na ďalšej strane..

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov