Zábavný park Seaworld končí s odchytom a následnou drezúrou kosatiek. Pod tlakom verejnosti začali…

iflscience.com
iflscience.com

Obľúbený floridský zábavný vodný park Seaworld oznámil, že už nebude pokračovať s ďalším chovom kosatiek dravých. Kosatky, ktoré majú, v parku nazvali „poslednou generáciou“ kosatiek v Seaworlde. Zároveň tiež potvrdili, že už nebudú chytať kosatky vo voľnej prírode. Tie okrem toho, že vystupovali v zábavných programoch Seaworldu, boli používané tiež na rôznych výstavách. Spoločnosť teda prehodnotila svoju politiku, ktorú si razila dlhých 40 rokov.

S veľkou kritikou Seaworldu sa začalo v roku 2013, keď bol predstavený dokumentárny film „Blackfish“, ktorý priblížil verejnosti život kosatiek v zajatí zábavných parkov.

static1.squarespace.com
static1.squarespace.com

Dokument sa zameriava aj na to, ako kosatky v zajatí zabili niekoľkých ľudí v Seaworlde. Aj keď spoločnosť viackrát odmietla zaobchádzanie s kosatkami ako je opísané v dokumente, povesť spoločnosti to značne ochromilo.

trbimg.com
trbimg.com

V reakcii na to začal Seaworld rozširovať svoje bazény, no poklesy návštevnosti až o 84% im zasadili tvrdú ranu. Ďalšie obmedzenie prišlo v októbri 2015, kedy v Kalifornii zakázali chov kosatiek v zajatí, kde má spoločnosť jeden zo svojich parkov.

„Ako sa mení pohľad ľudí na kosatky, tak sa mení aj Seaworld“ povedal Joel Manby, prezident Seaworldu v reakcii na súčasnú situáciu.

Seaworld teraz úplne zmenil svoju stratégiu, začal spolupracovať s organizáciami zaoberajúcimi sa ochranou zvierat a spolu s nimi chce postupovať od zábavných zážitkov k vzdelávaniu ľudí o týchto nádherných dravých veľrybách.

lemerg.com
lemerg.com

Teší nás, že táto spoločnosť prehodnotila svoj postoj a končí s odchytom a následnou drezúrou týchto vysoko inteligentných morských cicavcov. Aj keď je jasné, že to nerobia úplne dobrovoľne a podľahli tlaku verejnosti, je to výborný signál toho, že verejná mienka dokáže zásadne vplývať na rozhodnutia obrovských korporácii.

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov