World Music Festival Bratislava uzavrie záverečný galakoncert

worldmusic festival
V dňoch 9.-10. septembra sa Bratislava stane miestom medzikultúrneho dialógu i zábavy v jednom v podobe festivalu World Music Festival Bratislava. Premiéra tohto jedinečného podujatia vychádza z predošlej úspešnej série koncertov World Music zo Slovenska a Festivalu perkusií.

V sobotu 10. septembra o 19:00 sa v bratislavskom klube Ateliér Babylon uskutoční Galakoncert festivalu World Music v Bratislave. Na tomto štvorkoncerte vystúpia hudobníci z Francúzska, Izraela a Grécka, ale aj niekoľkých latinskoamerických krajín a Slovenska.

Program otvorí dvojica hudobníkov z Francúzska – gitarista Kevin Seddiki a perkusionista Bijan Chemirani. Gitarista Kevin Seddiki je držiteľom prestížneho ocenenie Európske gitarové ocenenie/European Guitar Award 2009. Spolu s perzským perkusionistom, ktorý je známy z mnohých výborných projektov, zahrajú hudbu zo spoločného albumu Imaginarium, ktorý prirodzene spája tradičnú hudbu rôznych národov s džezom a klasickou hudbou.

worldmusic festival

Izraelský hráč na rámové bubny Zohar Fresco a grécky muzikant Christos Barbas, špecialista na bambusovú flautu ney, predvedú inú podobu world music, orientovanú skôr na Blízky východ. Zohar Fresco je špičkovým hudobníkom, ktorý spolupracoval z jazzovými aj world music hudobníkmi a v roku 2015 vydal úspešný album s vlastnými skladbami. Cd Tof Miriam je inšpirovaný hudbou Blízkeho východu a nástrojom tof miriam (zarb, tombak).

Tretím účinkujúcim večera bude skupina Corcovado Salsa Club, ktorá pozostáva z hudobníkov z Peru, Guatemaly, Kuby, Mexika a Rakúska. Sú mladí, energickí a hrajú zmes latinskoamerických štýlov ako salsa, reggaeton, merengue, bachata a podobne.

Prierez ľudovou hudbou Slovenska v autentickom podaní predvedie domáca hviezda – ľudová hudba Muzička, ktorá sa ako jediný slovenský predstaviteľ tradičnej hudby (tzv. roots music) dostala do celosvetovej TOP 10 výberovky magazínu fRoots v roku 2015.

Tento jediný platený koncert by mal byť dôstojným vyvrcholením festivalu, ktorého koncerty, workshopy a iné sprievodné akcie budete môcť navštíviť v piatok a sobotu, 9. a 10. septembra pod hlavičkou World Music Festival Bratislava.

Viac informácii na worldmusicfestival.sk.

TS WMF (Vladimír Potančok)

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov