Vzácne fotografie ohrozeného domorodého kmeňa spätého s prírodou tak, že ženy dojčia zvieratá

dailymail.com
dailymail.com

Dažďové pralesy sú dodnes domovom tých najzachovalejších domorodých kmeňov našej planéty. Kmeň Awá je jedným z nich. Ľudia z tohto kmeňa žijú v hlboko v Amazonskom pralese a sú asi najohrozenejším etnikom sveta. Podľa odhadov ostalo z kmeňa len posledných 500 ľudí. Dôvodom vymierania sú najmä vraždy a zabíjanie domorodých obyvateľov ilegálnymi drevorubačmi, ktorí si myslia, že im prales patrí. No opak je pravdou, títo ľudia sú s pralesom a prírodou tak prepojení, že sa to bežnému človeku zdá neskutočné. Veď posúďte sami!

Pred pol storočím tvorilo kmeň Awá asi 10 000 ľudí. Zabíjanie ich postavilo na čelo ohrozených etník nášho sveta.  Títo ľudia žijú v pralese úplne jednoduchým životom. To, čo si vážia najviac, je príroda a možnosť žiť v jej srdci.

dailymail.com
dailymail.com
dailymail.com
dailymail.com

Po útokoch európskych kolonistov  však museli títo ľudia utekať stále hlbšie a hlbšie do lesov. Dnes žijú poslední členovia tohto etnika v najvýchodnejších častiach Brazílskeho dažďového pralesa, kde sa pred moderným svetom úspešne schovávajú. Do ich sveta sa podarilo dostať fotografovi Domenicovi Pugliese, ktorý odhalil svetu ich milé tajomstvo.

dailymail.com
dailymail.com
dailymail.com
dailymail.com

Prírodu majú tak radi, že ženy z kmeňa začali pred storočiami dojčiť zvieratá. Veveričky, opice a iné, všetky sa stali členmi jednotlivých rodín a v živote ľudí zaujali dôležitú úlohu. Ako vďaku za mlieko, ktoré im ženy dávajú, pomáhajú ľuďom s každodennými činnosťami, ako je rozbíjanie orechov či zhadzovanie ovocia z vysokých stromov.

dailymail.com
dailymail.com
dailymail.com
dailymail.com

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov