Vytlačené jedlo či podmorské mestá. Takto bude pravdepodobne vyzerať náš svet o 100 rokov, v roku 2116

vysoke-mrakodrapy
Náš svet je v porovnaní s rokom 1916 takmer na nepoznanie. Pribudli milióny moderných aut, budovy narástli o stovky metrov a medicínske postupy z tej doby nám pripomínajú skôr návštevu mäsiarstva ako návštevu lekára. Keď za ten čas nastali také obrovské zmeny, aké to potom môže byť ešte o sto rokov? Čo nás čaká? Tím odborníkov pripravil výhľad, akú asi budúcnosť môžeme očakávať. Aj keď my to už asi ťažko zažijeme, naši potomkovia sa možno budú na týchto obrázkoch o 100 rokov dobre zabávať, alebo naopak, uznanlivo pokyvkávať, že sme mali správne predpoklady.

Pozrite si tiež článok o tom, ako sa Čína zmenila po 100 rokoch. Niektoré premeny sú skutočne až neuveriteľné.

Teraz sa ale pozrite na víziu toho, ako si tímy vedcov, architektov a iných odborníkov predstavujú náš svet o 100 rokov.

Diagnostický skener

YouTube - Factor Magazine
YouTube – Factor Magazine

Tento skener dokáže skontrolovať v priebehu sekundy celý organizmus a zistí, aké zdravotné problémy pacient má. Prístroj ich ihneď analyzuje a prípadne aplikuje potrebné lieky či vykoná liečebný zákrok. Ak si to porovnáte s operáciami zo začiatku a v priebehu 20. storočia, tak zmena je famózna.

Vysoké mestá

YouTube - Factor Magazine
YouTube – Factor Magazine

Veľkomestá porastú do ešte väčších výšok ako dnes. Bežné budú megamrakodrapy, pri ktorých budú súčasné mrakodrapy vyzerať až komicky malé. Mestá porastú aj do hĺbky, podzemné komplexy budú mať niekoľko desiatok poschodí.

Podmorské mestá

YouTube - Factor Magazine
YouTube – Factor Magazine

Okrem kolonizovania podzemia, vzniknú aj podmorské mestá, ktoré budú využívať morskú vodu na výrobu kyslíka a energie.

Lietajúce autá

YouTube - Factor Magazine
YouTube – Factor Magazine

Cestovanie bude čakať nová revolúcia. Cesty budú minulosťou, ľudia budú využívať svoje osobné lietadlá, ktoré budú plne automaticky riadené.

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov