Týchto 10 (+ bonus) opustených železníc sa síce dotkol zub času, no sú ešte krajšie ako boli počas prevádzky

zeleznice6
Nedávno sme vám priniesli článok o opustenom Orient Expresse. Dnes sa pozrieme na niektoré železnice, z ktorých sa postupom času stali opustené miesta, no pôsobia ešte krajším dojmom, ako keď boli ešte funkčné. Sedieť vo vagóne a pozerať sa na svet spoza okna bolo kedysi veľmi populárne. Samozrejme, bolo to ešte predtým, ako sa rozvinul dopravný priemysel ako ho poznáme dnes. Niektoré železnice sú dnes už minulosťou, a to z finančných alebo iných "praktických" dôvodov. Krásne stanice boli ponechané napospas prírode a takto vyzerajú dnes.

Stanica Zurich  – Zurich, Kalifornia

zeleznice1
homeofourfathers.com

Táto stanica bola kedysi dôležitou zastávkou pre Colorádsku železnicu. Mesto Zurich je opustené už od roku 1960 a toto kedysi priemyselné mesto je dnes už minulosťou.

Michigan Central Station – Detroit, Michigan

zeleznice2
npr.org

Po tom, čo bola v roku 1913 otvorená najväčšia železničná stanica na svete, Michigan Central Station, slúžila najmä ako depo pre vlaky, ktoré jazdili medzi jednotlivými mestami. V roku 1988 však bola zatvorená. V roku 1975 bola zaradená do Národného registra historických miest, no momentálne len ťažko odoláva vandalom a bezdomovcom. Dnes tu môžete nájsť rozbité okná, zvetrané múry a rozpadajúce sa stropy.

Opustená stanica Great Falls Electric Railroad – Washington, D.C

zeleznice3
urbanghostsmedia.com

V zalesnenej oblasti v blízkosti Washington D.C. sa nachádza opustená električková linka. Postupom času stromy túto stanicu obkolesili a vytvorili tak niečo, čo veľmi pripomína svet z rozprávky Peter Pan. Toto miesto dnes vyzerá tak, akoby tu človek ani nikdy nebol.

Vlaková stanica v Sochumi, Abcházsko

zeleznice4
urbanghostsmedia.com

Táto stanica je obkolesená vysokými stĺpmi, oblúkmi a zdobenými stropmi a nachádza sa pozdĺž Abcházskej železnice. Pôvodný plán bol prepojiť mesto Sochumi s Ruskom, no toto miesto sa v 90. rokoch stalo ohrozeným, a to práve kvôli občianskej vojne.

The Chemin de fer de Petite Ceinture – Paríž, Francúzsko

zeleznice5
manonlesko

Táto malebná železnica má už viac ako 150 rokov a čiastočne opustená bola už v roku 1934. Prvotný zámer bol prepojiť všetky hlavné parížske železničné stanice. Teraz je toto miesto opustené a známe ako jedno z posledných parížskych zelených miest, ktoré je domovom mnoho voľne žijúcich živočíchov.

Stanica Helensburgh – Austrália

zeleznice6
amazingplacesonearth.com

Stanica Helensburgh bola otvorená v roku 1889 a jej prevádzka bola ukončená len o 26 rokov neskôr. Ako môžete vidieť na obrázku, miesto je už dlho opustené, a teda sa tu v plnej sile mohla realizovať príroda. Ak by sa tu nenachádzal tento tunel, vyzeralo by to ako krásna zalesnená oblasť.

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov