Toto je rebríček desiatich krajín, kde žijú najšťastnejší ľudia na svete. Kde sa nachádza Slovensko?

stastne krajiny title
Ste šťastní v krajine, v ktorej žijete? Čo všetko sa zohľadňuje, aby boli ľudia v krajine šťastní? Poďme sa na to pozrieť.

World Happiness Index každoročne zostavuje rebríček krajín, kde žijú najšťastnejší ľudia a inak tomu nebolo ani tento rok. Ako však vedci prišli na to, kde sú ľudia naozaj šťastní? Je to vskutku zložitý proces, kde sa zohľadňuje viacero kritérií. Celkový rebríček je zoradený podľa odpovedí ľudí, ktorí v daných krajinách žijú. Zohľadňujú sa veci ohľadom vzdelávania, prírody, či sociálneho systému. Ako teda dopadol celý rebríček? Poďme sa nasledovne pozrieť najprv na prvých 10 krajín, a potom si ukážeme, ako dopadla Česká republika, Slovensko, či iné štáty.

Ak vás zaujímajú podobné porovnávacie články, pozrite sa, koľko stojí štúdium na tých najlepších univerzitách sveta.

10. Švédsko

etravel.cz
etravel.cz

Švédsko je krajina, ktorej obyvateľstvo trvale vykazuje vysokú mieru spokojnosti so životom v tejto krajine. Ich hlavným tajomstvom ku šťastiu je švédska tradícia prezývaná “Fika” – pauza od práce pri kávičke spoločne s priateľmi. Tieto malé sedenia trvajú iba 15 minút, ale väčšinou prebiehajú každé dve hodiny. Nečudo, že Švédsko je jeden z najväčších spotrebiteľov kávy na svete.

9. Austrália

Stuart Chape
Stuart Chape

Austrália patrí medzi krajiny s najmenším znečistením, vysokou mierou spoločenskosti s mnohými komunitami. Ľudia sa v Austrálii často stretávajú v parkoch, kde trávia spoločný čas s priateľmi pri grilovačke. Aj to je dôvod, prečo sa nachádza Austrália na deviatej priečke.

8. Nový Zéland

nzrentacar.co.nz
nzrentacar.co.nz

Nádherné hory, divoká príroda, zvieratá, všetky druhy dychberúcich výhľadov, nízka úroveň znečistenia… Jednoznačné dôvody, prečo sa Nový Zéland umiestnil na ôsmej priečke.

7. Holandsko

escape
escape

Obyvatelia Holandska vynikajú svojimi fyzickými schopnosťami a láskou k bicyklovaniu. Môžu byť hrdí na to, že majú v krajine vybudovanú sieť cyklotrás, ktorá dokopy meria vyše 30-tisíc km.

6. Kanada

cestovanisepsem.cz
cestovanisepsem.cz

Jedna z najväčších krajín sveta, Kanada, je skutočným rajom pre cestovateľov. Občania tejto krajiny sa môžu pýšiť množstvom národných parkov plných majestátnych skalnatých hôr a širokými otvorenými priestranstvami. Jednoznačné dôvody pre šiestu priečku.

Kto sa umiestnil na prvých 5. priečkach a ako je na tom Slovensko?

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov