Tento strom vyzerá úplne obyčajne. Keď sa ho však dotknete, môžete ihneď zomrieť

strom zabijak

Nemáte radi hotely a radšej idete na dovolenku so stanom na chrbte? Na čo všetko si dávate pozor v prírode? Na rôznych chrobákov, hmyz a hadov? Samozrejme, na to si dáva pozor každý. No napadlo vás niekedy dať si pozor na stromy? Niektoré sú totiž jedovaté.

Tento strom sa volá Manchineel, je to jeden z najedovanejších stromov a rastlín. Môžete na neho natrafiť na Floride, Karibskom pobreží  a v Južnej Amerike.

snaplant.com
snaplant.com

Plody tohto stromu mylne pripomínajú jablká. Obyvatelia ich prezývajú “malé jablko smrti”. Chutí sladko, no po chvíli vás potešenie prejde, pretože príde mučivá bolesť v ústach a hrdle, a to už aj po jedinom zahryznutí. Môžete z toho aj zomrieť.

boredomtherapy.com
boredomtherapy.com

To však nie je jeho jedinou zbraňou. Nebezpečná je každá časť stromu. Má aj jedovaté listy a kôru, ktoré spôsobia po styku s pokožkou popáleniny.

boredomtherapy.com
boredomtherapy.com

Ľudia, ktorí hľadali pod týmto stromom úkryt pred dažďom, utrpeli popálenia z kvapiek vody, ktoré na nich padli z listov stromu.

boredomtherapy.com
boredomtherapy.com

Nepoužívajte jeho drevo ani na oheň, pretože dym spôsobí taktiež podráždenie pokožky a očí, nehovoriac o vdýchnutí dymu, čo môže spôsobiť smrť.

boredomtherapy.com
boredomtherapy.com

Strom obsahuje hlavne toxín phorbol (forbol), ktorý spôsobuje alergickú reakciu u väčšiny ľudí, no má aj ďalšie toxíny a niektoré sa ešte nepodarilo identifikovať. Indiáni v Karibiku natierali hroty ich šípov miazgou z týchto stromov, aby otrávili nepriateľa.

Na nasledujúcom videu je Adam na ceste do nemocnice po tom, ako sa otrávil stromom Manchineel.

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov