Táto hádanka o žiarovkách je úplne jednoduchá, no vyriešiť ju vám zaberie kopu času

juventudsucre.com
juventudsucre.com
Kto by nemal rád dobrú hádanku, pri ktorej si trošku potrápi hlavu? Vy ich radi máte, to vieme, a preto ich pre vás pravidelne pripravujeme. Potrápte sa teda s tou dnešnou.

Na našej stránke môžete nájsť mnoho matematických alebo logických hádaniek. Nie vždy je jednoduché takéto hádanky vyriešiť a niekedy nám veru vedia pekne potrápiť mozog. Ak by ste mali záujem pozrieť sa aj na iné logické úlohy a hádanky, nájdete ich veľké množstvo práve na tomto odkaze. Poďme sa ale teraz spoločne pozrieť na tú dnešnú. Ide o celkom jednoduchú logickú úlohu. Alebo nie?

Zadanie:

Zadanie je veľmi jednoduché. Stojíš v miestnosti s 3 vypínačmi. Vo vedľajšej miestnosti sú do elektrickej siete zapojené 3 klasické žiarovky v stolných lampách, pričom každý vypínač patrí k jednej žiarovke. Ako zistíš, ktorý vypínač patrí ktorej žiarovke, ak do miestnosti so žiarovkami môžeš vstúpiť len raz?

juventudsucre.com
juventudsucre.com

(Samozrejme je treba dodať, že miestnosť s vypínačmi od miestnosti so žiarovkami oddeľujú dvere a nie je možné cez ne vidieť žiadne svetlo.)

Myslíte, že už viete aká je správna odpoveď? Pozrite si správnu odpoveď a overte si, či ste rozmýšľali správne. 

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!



Tvoj názor?

Komentárov