Súťaž: Vyhraj dve vstupenky na ikonu súčasného reggae a soulu, Selah Sue

selah sue

Aselah sueteliér Babylon privíta 10. mája belgickú speváčku Selah Sue, ktorý sa jej podarilo pred tromi rokmi vypredať.

Selah Sue patrí k ikonám súčasného reggae a soulu a k jej veľkým fanúšikom patria okrem iných Prince a Cee Lo Green. Do hudobného biznisu sa pritom dostala skôr náhodou, pôvodne ju viac bavil tanec a neskôr psychológia. Jej pesničky však zaujali fanúšikov na YouTube aj hudobných producentov natoľko, že hudobná kariéra bola zrazu neodvratná.

Selah Sue hudobne najviac formovali Lauryn Hill, M.I.A., Erykah Badu a Bob Marley. Jej veľkým vzorom bola aj nemecko-nigérijská speváčka Nneka, ktorú ste v Bratislave mohli vidieť 15. apríla. Nahrávky oboch speváčok majú veľmi podobný zvuk, a to aj preto, že za oboma stojí známy producent Farhot. „Keď sa ma manažér pýtal, s kým chcem spolupracovať na albume, okamžite som povedala Farhota. Som totiž veľkým fanúšikom Nneky,“ hovorí Selah Sue.

Bratislavský koncert Selah Sue bude mixom tvorby z oboch jej albumov. Debut s eponymným názvom Selah Sue jej vyšiel v roku 2011, druhý album je starý len niekoľko dní, volá sa Reason a vyšiel 30. marca 2015.

Do súťaže o dva lístky na Selah Sue zaradíme každého, kto do 3. mája správne odpovie na otázku: Z ktorej krajiny pochádza Selah Sue?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stáva Jakub Králik.

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov