Slováci s veľkým srdcom, ktorí sa pokúšajú skryť do čiar to, čo bytosť potrebuje

bodliak prez

Tetovanie sa v posledných dvoch desaťročia postupne stáva čoraz populárnejšou formou umenia. Nie je to iba o tom, že človek chce nosiť niečo “nakreslené” na svojom tele. Každé tetovanie má svoj význam, svoj príbeh a myšlienku, a to nielen pre toho, kto ho nosí, ale aj pre jeho autora. Tetovacích štúdií nájdete na Slovensku neúrekom, no niektoré z nich sú výnimočnejšie ako iné. Jedným z nich je celkom určite aj Bodliak, ktorý nie je len tetovacím štúdiom. Je to miesto, kde umelci odovzdávajú svoje srdce ľuďom, ktorí toto miesto navštívia.

Bodliak nie je len o tetovaní, je o ľuďoch. Je o umelcoch, ktorí sa týmto spôsobom vyjadrujú, rozdávajú ľuďom radosť a ich samých táto práca napĺňa, pretože do nej môžu vložiť celé svoje srdce. Na tomto mieste však nehľadajte len tetovanie. Bodliak sa venuje taktiež piercingu a microdermalu, teda akémusi pseudopiercingu, ktorý sa umiestňuje na miesta, kde by sa tradičný piercing len veľmi ťažko zahojil.

Umelci z Bodliaku sa však venujú aj netradičnejšej forme skrášľovania ľudského tela, a to scarifikácii, teda zjazvovaniu. Podobne ako tetovanie či vkladanie predmetov do kože (piercing), aj zjazvovanie patrí k pradávnym spôsobom skrášľovania ľudského tela. Aj keď sa dnes mnohým zdá táto forma umenia už trošku “cez”, iní sú zas zjazvovaním unesení. Ľudia sú rôzni, a práve to robí svet krajším a pestrejším…

Tím Bodliak a ich tvorba

Bodliak tvoria momentálne traja ochotní a láskaví umelci, z ktorých každý sa venuje tak trošku niečomu inému. Každý má svoj vlastný štýl, svoj vlastný pohľad na umenie a svoj vlastný príbeh, ktorý ho do Bodliaku privial. Nech sa páči, zoznámte sa s Andreou, Mirkou a Petrom a ich jedinečnou tvorbou.

Spoločné fotografie, ktoré si pre nás členovia Bodliak-u pripravili, nafotil fotograf Michal Cilc.

,

Andrea

Andrea, som tá, čo sa dlho hľadala a našla. 

V Bodliačiku sa venujem tlmočeniu medzi svetským svetom a svetom umelcov. Usmerňujem tok, aby sa všetko točilo, ako má. Aplikujem piercing, baví ma na ňom neustále zdokonaľovanie sa a posúvanie hraníc možností. V mojom srdci je zdobenie ľudského tela v prírode ručným tetovaním. Skryť do čiar to, čo bytosť potrebuje. Mojim poslaním je scarifikácia. Pomoc duši v príprave. 

bodliak - andrea a(7) foto helmet
foto: Michal Hellmet

Táto cesta mi bola daná. Nevybrala som si ju, ale s láskou a úsmevom na nej kráčam.

Prečo Bodliak? Pretože som zasiala semienko do zeme a tá rastlinka sa rozhodla vyklíčiť. Dnes sa týči k slnku…

Mirka

Venujem sa tvorivej činnosti už od malička. V súčasnosti kreslím, maľujem obrazy, tvorím rôzne šperky, dekorácie, maľujem na textil. Skúšala som rôzne výtvarné techniky, ale umenie tetovať je predsa len niečo iné. Je to osobnejšie dávať do návrhu a samotného tetovania kúsok seba. Človek bude tvoj „výtvor“ nosiť celý život. Milujem zvieratá a prírodu. Sú to najčastejšie motívy v mojej práci. Tetovaniu sa venujem niečo vyše roka. Vždy sa mi toto remeslo páčilo, ale všetko sa vyvíjalo postupne.

A prečo Bodliak? Lebo je to zoskupenie ľudí s podobným zmýšľaním, vážiacich si prírodu, umenie a originalitu.

Peter

Som samouk večne hľadajúci hranice svojich možností. Aktívne sa venujem akvarelu, pastelu, plastikám, grafike a maľbe na plátne a na tele. Výtvarnej činnosti sa venujem od ranej mladosti. Vo svojej tvorbe sa snažím sprostredkovať (ne)priamy dotyk s tým, čo častokrát nedokážeme racionálne pochopiť, ale čo v nás vyvoláva tie najsilnejšie a najvznešenejšie emócie.

Vedený prírodou nachádzam v nej nevyčerpateľný zdroj energie a inšpirácie. Tetovaniu sa venujem už 17 rokov. Bodliak som si vybral kvôli luďom, atmosfére, filozofii a prístupu, ktorá je totožná s mojimi zásadami a predstavami o priaznivom pracovnom kolektíve. Navzájom sa dopĺňame, inšpirujeme a komunikujeme o všetkom, čo nám leží na srdci.

Bodliak je zoskupenie umelcov. Duší láskavých, tvoriacich a pripravených byť tu pre ľudí. Kráčajú svojou cestou a na nej prijímajú to, na čo sú predurčení.

Ak sa vám zapáčila myšlienka spoznať týchto ľudí a chceli by ste tetovanie práve od nich, určite ich neváhajte kontaktovať. Ich dielňu nájdete v Žiline na Mariánskom námestí 21. Viac o celom projekte, ďalšie fotografie a kontakt nájdete na ich webovej stránke či Facebooku, kde im môžete podarovať aj svoj like.

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov