Postihnutá kosatka nemá dve plutvy a nie je schopná prežiť osamote. Jej rodina jej dala druhú šancu

kosatka title

Kosatky sú jedny z najinteligentnejších tvorov žijúcich na našej planéte. Celý život sa zdržiavajú v rodinných skupinkách, spolupracujú pri prežívaní a pri love. Tento článok bude o kosatke, ktorej chýbajú dve plutvy. Je jasné, že bez nich je v prírode terčom a nie je možné, aby bez nich prežila, keďže plávanie a lov bez dvoch plutiev je takmer nemožné. Kosatke chýba chrbtová plutva a pravá bočná prsná plutva.

Túto kosatku sa podarilo odfotografovať pri pobreží Južnej Afriky Rainerovi Schimpfovi. Po jej sledovaní bolo zistené, že sama nedokáže loviť kvôli jej handicapu. S tým sa však rodina kosatiek vysporiadala po svojom. Členovia tejto rodiny lovia viac, a nosia jedlo postihnutej kosatke. Je to jeden z mála úkazov, ktorý sa vyskytuje v prírode.

Rainer Schimpf
Rainer Schimpf

Ak je jedinec v prírode postihnutý, je väčšinou vydaný napospas osudu a rodina ho odvrhne, pretože by bol pre nich iba príťažou. Táto rodina sa s tým však vysporiadala po svojom a pre nás to môže byť iba príkladom.

Rainer Schimpf
Rainer Schimpf

Je dôležité si uvedomiť, že tak ako aj ľudia majú rôzne kultúry, tak majú rôzne kultúry aj zvieratá a týka sa to aj kosatiek, čo sa ukázalo aj pri tejto rodine.

Rainer Schimpf
Rainer Schimpf

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov