Neuveriteľný príbeh muža strateného na nehostinnej Sahare, ktorý pripomína Holywoodsky film

Mauro prosperi-prez
Dnešná časť krátkych faktov na večer vám opäť prináša jednu rýchlu zaujímavosť. Novinky, aktuálne informácie, zaujímavosti z prírody, histórie, športu, rekordy či neuveriteľné príbehy. To všetko sa dočítate v našich faktoch.

Mauro Prosperi sa narodil v roku 1955 v Ríme. Pracoval ako policajt, venoval sa 5-boju a neskôr sa začal zaujímať o ultramaratóny, preteky, ktoré trvali niekoľko dní. Na jednom z takýchto pretekov Prosperi prežil vlastnú smrť a to takmer doslova.

V roku 1994 sa Prosperi prihlásil na ultramaratón v Maroku. Pretek mal trvať 6 dní a celková trasa merala 251 kilometrov. Prosperi sa však počas piesočnej búrky na Sahare stratil. Búrka trvala 8 hodín, za ten čas Prosperi celkom stratil správny smer a ocitol sa uprostred neznámej nehostinnej púšte. Vtedy začal jeho boj o život…

Stratený a bez zásob vody či jedla bol odsúdený na smrť. Dezorientovaný utekal celkom zlým smerom a prebehol niekoľko stoviek kilometrov smerom do Alžírska. Podarilo sa mu nájsť starú opustenú moslimskú svätyňu, ktorá však bola celkom opustená. Dehydratovaný Prosperi sa musel uchýliť k zúfalému riešeniu. Namiesto vody pil vlastný moč a namiesto jedla musel loviť netopierov, ktoré žili pod strechou svätyne. Aby prežil musel piť ich krv a jesť surové mäso.

Medzičasom už po ňom pátral záchranný vrtulník, ktorý prelietal aj v oblasti tejto svätyne, no nepodarilo sa im zbadať vyčerpaného športovca. Prosperi bol tak zúfalý, že sa pokúsil o samovraždu. Podrezal si zápästia, no keďže bol tak dehydrovaný, hustá krv sa mu po chvíli zrazila a ranu zapchala. Postupne sa Prosperi upokojil a rozhodol sa od svätyne vyraziť s myšlienkou, že v púšti nájde pomoc, alebo smrť. Cestou v púšti pil vlastný moč, jedol hady, jašterice, kvety z kaktusov. Po 9 dňoch v púšti narazil na oázu a malé dievčatko, ktoré okamžite zavolalo pomoc. Zo saharskej oázy bol prevezený do alžírskej nemocnice. Po 10-dňoch v púšti, kde Prosperi prežil vlastnú smrť, sa od trasy odchýlil o 300 kilometrov a stratil 18 kilogramov svojej váhy. Do Talianska sa však vrátil živý a zdravý a čakalo ho tam veľké privítanie. Jeho neuveriteľný príbeh zdokumentovali National Geographic aj Discovery Channel.

mauro prosperi
mirror.co.uk

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov