Najekologickejšia krajina sveta, Bhután, oslávila narodenie nového princa vysadením 108-tisíc stromov

bhutan-title

Ako krajina Bhután, ktorá je najviac šetrnou krajinou k životnému prostrediu, oslavuje narodenie svojho nového princa? No predsa vysádzaním nových stromčekov. A nejde len tak o symbolické vysadenie pár stromčekov. Je ich presne 108-tisíc a boli vysadené v malom horskom kráľovstve, aby pripomínali narodenie prvého kráľovského dieťaťa jeho veličenstva kráľa Džigmu Khesara Namgjala Wangčhuga a jeho kráľovnej Džetsun Pema.

Bhutánska ústava hovorí, že najmenej 60% pôdy musí zostať stále zalesnená, a to za každých okolností. Toto vysádzanie stromčekov však nebolo inšpirované len ústavou Bhutánu. Samotný budhizmus hovorí, že strom je poskytovateľom a živiteľom akejkoľvek formy života. Symbolizuje dlhovekosť, zdravie, krásu a dokonca aj súcit.

Toto nie je prvýkrát, čo Bhután vo veľkom sadil stromčeky. V roku 2015 sa krajina zapísala do Guinnesovej knihy rekordov tým, že vysadila takmer 50-tisíc stromčekov za jednu jedinú hodinu. To je nesporným dôkazom toho, že malá krajina Bhután má neuveriteľné srdce a prírodu si skutočne dokáže vážiť.

bhutan
treehugger.com
bhutan1
treehugger.com
bhutan2
treehugger.com
bhutan3
treehugger.com
bhutan4
treehugger.com

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov