Na tomto mieste o rozlohe 24-tisíc m² kedysi žilo až 50-tisíc ľudí. Ako vyzerá najväčšia hanba Hong Kongu dnes?

Kowloon, mestská časť Hong Kongu, bolo kedysi najhustejšie obývaným miestom na planéte. Potom prišla v 90. rokoch veľká demolácia, a to v blízkosti oblasti, kde žilo na rozlohu cca 2,4 ha až 50 000 ľudí. Napriek všetkým týmto udalostiam, len málo ľudí o tomto takmer mýtickom mieste počulo. Samotná existencia tohoto miesta so všetkými udalosťami bola popísaná ako “historická nehoda” a v článku sa dočítate, ako to naozaj všetko bolo.

Pripravte sa na fascinujúci príbeh o hongkongskom opevnenom meste.

kowloon1
boredomtherapy.com

Kowloon bolo obchodnou základňou až do doby britského kolonializmu, keď sa z mesta stala murovaná vojenská pevnosť. Čína ani Británia po vojne nechceli niesť žiadnu zodpovednosť za malé územie a dá sa povedať, že si krajiny nad mestom len “umyli ruky”.

kowloon2
boredomtherapy.com

Čoskoro sa do mesta “nahrnuli” utečenci a začala sa neregulovaná výstavba. V meste sa v tom čase nachádzalo viac ako 300 prepojených veží.

kowloon3
boredomtherapy.com

Do mesta sa sťahovalo stále viac a viac ľudí a od roku 1990 žilo na cca 2,4 ha až 50 000 ľudí.

kowloon4
boredomtherapy.com

Ľudia sa zvykli presúvať z miesta na miesto cez tmavé, úzke uličky, ktoré boli medzi budovami a pohybovali sa tak po celom meste. Väčšinou mali v rukách dáždniky, aby sa vyhli kvapkajúcej vode z potrubí a odkvapov, ktorá im neustále kvapkala na hlavy. Kowloon si aj kvôli tomu vyslúžilo prezývku “mesto temnoty”.

kowloon5
boredomtherapy.com

Pokračovanie na ďalšej strane…

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov