Na čom pri učení naozaj záleži? Dosiahnuť najviac bodov na teste to nie je

qz.com
qz.com
Dnešná časť krátkych faktov na večer vám opäť prináša jednu rýchlu zaujímavosť. Novinky, aktuálne informácie, zaujímavosti z prírody, histórie, športu, rekordy či neuveriteľné príbehy. To všetko sa dočítate v našich faktoch.

V roku 2015 uskutočnila Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) hromadný test, v ktorom dala 15-ročným študentom z každej krajiny sveta test z matematiky a vedy. Na prvom mieste sa umiestnili tínedžeri zo Singapuru. Metódy výuky v tejto krajine sa odvtedy začali presadzovať aj v iných krajinách ako Kanada, USA, Izrael, či Veľká Británia.

Singapur rieši moderné problémy školstva a snaží sa zapájať nové projekty, ktoré zlepšia životy študentov. To dokazuje aj video, ktoré zverejnilo Ministerstvo školstva. Toto 3-minútové video je založené na skutočnej udalosti a sleduje príbeh 15-ročnej Shirley, ktorá bojuje s jedným z predmetov a jej učiteľka sa jej snaží pomôcť. Cieľom je jednoduchá správa: Všetko, na čom záleží, je to, že sa snažíš najlepšie ako vieš.

Singapur sa tiež snaží zmeniť postoj žiakov k dôležitým testom, ako je napríklad záverečný test na základnej škole (u nás tzv. monitor) alebo maturita a zameriavajú sa viac na to, aby sa mali študenti dobre. Žiaci sa na tieto testy zväčša nabiflia, aby dosiahli čo najväčší počet bodov a samotné testy sú skôr stresujúcou udalosťou, ako poučnou. Singapur preto založil nový systém hodnotenia, ktorý by sa mal zaviesť v roku 2021 a rozdeliť študentov do viacerých skupín, podľa ich zručností. Výsledky budú zamerané na jednotlivca, jeho záujmy a budú rozhodovať o tom, na akú školu daný žiak pôjde.

qz.com
qz.com

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov