N3O akustika hráva aj pre náhodných okoloidúcich

n3o akustika (2)

Prešovská reggae skupina N3O Akustika absolvovala týždňové turné po uliciach slovenských miest. Na trase z Bratislavy do Košíc odohrali 12 koncertov, prešli 1200 kilometrov a zahrali pre viac ako tisíc ľudí na námestiach.

n3o akustika (2)

Kapela je známa tým, že počas ciest na svoje koncerty hrá na rôznych miestach len tak pre zábavu seba a náhodných okoloidúcich. Teraz z toho spravili regulérnu koncertnú šnúru a vyplatilo sa im to.

n3o dominik„Vo všetkých mestách nás už ľudia čakali a tešili sa na koncert. Hrali sme výlučne akusticky. Sme radi, že sa pri našej hudbe zabavili naši fanúšikovia, ktorí došli v hojnom počte aj náhodní okoloidúci, ktorí si z chuti zatancovali aj zaspievali,“ spomínajú hudobníci na svoje na slovenské pomery netradičné turné. Kapelu podporili diváci nielen dobrovoľným príspevkom do klobúka, ale veľký záujem bol aj o ich debutový album Vnímaj to svetlo.

Platňa je zmesou akustického reaggae, v ktorom sa navyše miešajú prvky slovenského folklóru, world music a ďalších príbuzných žánrov. Zaujali dokonca aj zahraničných turistov, ktorí si tak zo sebou odnesú túto hudbu do svojich krajín. Denne odohrali aj tri koncerty a atmosféru z nich najlepšie vystihuje zážitok z koncertu pod Michalskou bránou v Bratislave. „Začali sme hrať pre niekoľko našich fanúšikov a zrazu sa k nám nahrnuli turisti a mali sme plno. Všetci tancovali, tlieskali a tešili sa z toho. Bol to krásny pohľad,“ priznáva kapela, ktorá sa už teraz teší na ďalší významný koncert na Filmovej noci na Šarišskom hrade.

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov