Dve vraždy sú na vlas rovnaké, no odohrali sa so 157 ročným časovým rozdielom. Ako je to vôbec možné?

birminghammail.co.uk
birminghammail.co.uk

Po celom svete by ste našli tisíce kriminálnych príbehov, ktoré sú dodnes záhadou. Niekoľko z nich sme vám už v našom seriáli o najdesivejších kriminálnych prípadoch, ktoré neboli nikdy vyriešené, ukázali. Dnes sa pozrieme na príbeh o čudesnej spojitosti medzi dvomi vraždami v anglickom Erdingtone. Obe vraždy majú toho veľa spoločného… Obete boli narodené v rovnaký deň, v rovnaký deň aj zomreli, obe telá našli na tom istom mieste a ich posledné hodiny života boli takmer rovnaké. Áno, podobá sa to na vyčíňanie sériového vraha, no má to jeden háčik. Tieto vraždy sa udiali so 157 ročným odstupom. Ako je to vôbec možné?

Erdington je v podstate predmestie anglického Birminghamu a to, čo ho asi najviac preslávilo sú práve tieto záhadné vraždy. Pozrime sa teda na detaily prvej z nich.

birminghammail.co.uk
birminghammail.co.uk

27. mája 1817 našiel robotník menom George Jackson v blízkosti maličkej vodnej nádrže kôpku ženského oblečenia. Upozornil na to miestnych obyvateľov, ktorí nádrž vypustili a na jej dne našli telo 20-ročnej Mary Ashford. Mary mala na rukách niekoľko modrín a pravdepodobne bola pred smrťou znásilnená.

Mary bola pohľadná mladá žena, ktorá sa so svojou kamarátkou Hannah Cox vybrala 26. mája na tanečnú zábavu. Pri tanci sa zoznámili s dvoma mladíkmi, Benjaminom Carterom a Abrahamom Thorntonom, s ktorými okolo polnoci spoločne opustili podnik. Hannah nakoniec zamierila domov, Benjamin sa vrátil späť na zábavu a Abraham s Mary sa spolu prechádzali nočným mestom. Okolo štvrtej hodiny ráno sa Mary zastavila u Hannah, aby si zobrala svoje veci a pobrala sa domov. Svedkovia uviedli, že ju po štvrtej hodine ráno videli osamote vykračovať po ulici. O pár hodín ju našli mŕtvu….

lawbookexchange.com
lawbookexchange.com

Dňa 28. mája obvinila polícia z vraždy Abrahama Thorntona. Abraham priznal, že spolu s Mary mali pohlavný styk, potom spoločne pozorovali hviezdy a nakoniec ju odprevadil k Hannah. Tam ju vraj videl naposledy a obvinenie z vraždy rozhodne odmietal. Dňa 8. augusta bol Abraham Thorton vyhlásený za nevinného. Tento rozsudok padol napriek tomu, že si celý Birmingham myslel, že vrahom je Abraham. Oslobodeniu však pomohol nedostatok dôkazov a výpovede troch svedkov, ktorí potvrdili Abrahamove alibi. Tlak verejnosti po jeho oslobodení bol však taký silný, že sa Abraham rozhodol odsťahovať späť do USA odkiaľ pochádzal.

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov