Do formy na muffiny dala slaninu a zaliala ju vajíčkom. Chutnejšie raňajky ste ešte nejedli

muffiny slanina

Tento recept sa stal aj súčasťou môjho 8 týždňového experimentu Život bez cukru a patrí k jednému z mojich najobľúbenejších receptov. Je jednoduchý, rýchly, nezašpiníte veľa riadu a verím, že si ho obľúbite. Tieto muffiny sú navyše bezlepkové, s vysokým obsahom bielkovín a dodajú vám energiu hneď na začiatku dňa.

Potrebujete:

kokosový olej alebo maslo

6 plátkov anglickej slaninky

6 vajíčok

feta syr alebo kozí syr

posekaná pažítka, prípadne iné bylinky

soľ

korenie

Postup: 

Rúru si rozohrejeme na približne 200°C a formu na muffiny vymastíme kokosovým olejom alebo maslom. Každú “jamku” z formy vystelieme jedným plátkom anglickej slaninky a dobre ju pritlačíme na povrch formy. Ak má niekto radšej chrumkavejšiu slaninku, môže si ju najskôr opiecť na panvici. Do každej “jamky” rozbijeme jedno vajíčko, osolíme a okoreníme. Na vajíčka potom nasypeme rozmrvený syr feta a bylinky podľa vlastného výberu. Pečieme približne 15 minút, alebo kým nevidíte, že bielko úplne stuhlo.

mufiny2
dailydishrecipes.com

Muffiny potom necháme chvíľu odpočívať a vyberieme ich pomocou varešky alebo lyžice. Podávame teplé, napr. s čerstvou zeleninou. Ak chcete, do formy môžete pridať pred pečením brokolicu, alebo kúsok pesta. Prispôsobte si recept a vytvorte vlastný súlad chutí, ktoré máte radi. Presný návod nájdete aj vo videu, dobrú chuť.

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov