11. marec 2011 sa navždy zapísal do našich dejín. V Japonsku sa začala séria havárií v jadrovej elekrárni Fukušima I spôsobená kvôli zemetraseniu a...

11. marec 2011 sa navždy zapísal do našich dejín. V Japonsku sa začala séria havárií v jadrovej elekrárni Fukušima I spôsobená kvôli zemetraseniu a tsunami v Tóhoku. 

Článok pokračuje pod videom ↓

K nešťastnej jadrovej havárii došlo po silnom zemetrasení s magnitúdou 9,0. Zemetrasenie spôsobilo vypnutie troch zo šiestich aktívnych reaktorov a vyvolalo tsunami, ktorá spôsobila zaliatie záložných dieselových generátorov. Následné neochladzovanie viedlo k výbuchu a čiastočnému zrúteniu budov reaktorov vo Fukušime I.

Poľskému fotografovi Arkadiuszovi Podniesinskemu sa podarilo dostať do rádioaktívnej zóny, ktorá je pre verejnosť uzavretá a objektívom zachytil dychvyrážajúce a silné fotografie opustenej krajiny v rozmedzí evakuačnej zóne (20 kilometrový okruh) od jadrovej elektrárne. „Zemetrasenie, či tsunami, nie sú zodpovední za túto katastrofu, zodpovední sú za ňu ľudia “ hovorí  Arkadiusz. 

Príroda pomaly ale isto začína vyhrávať nad ľuďmi a mení betónové miesta na zelené oázy.

fukushima
podniesinski.pl
fukushima1
podniesinski.pl
fukushima2
podniesinski.pl

V evakuačnej zóne je stále veľmi vysoká radiácia.

fukushima3
podniesinski.pl
fukushima4
podniesinski.pl
fukushima5
podniesinski.pl
fukushima6
podniesinski.pl

…prejdite na ďalšiu stranu

Uložiť článok

Najnovšie články