Čertovy hlavy- pozrite si to najdesivejšie miesto v Českej republike

slavorum.org
slavorum.org
Nechápte ma zle, Česká republika je naozaj krásna krajina, no ukrýva v sebe aj tak trochu desivé miesta. Od kostolov, v ktorých nájdete ľudské kosti a lebky až po kostoly, v ktorých údajne straší.

Niekde medzi týmito miestami sa nachádzajú aj Čertovy hlavy, ktoré sa nachádzajú neďaleko Liběchova, pri obci s názvom Želízy. Toto miesto je veľkým turistickým lákadlom, no na prvý pohľad, a aj podľa samotného názvu, vám možno napadne, že sa jedná o desivé miesto.

certovyhlavy2
wikipedia.org

V polovici 19. storočia vytesal sochár Václav Levý do pieskovcových skál sochy dvoch diabolských hláv. Z hľadiska rozmerov sa jedná o unikátne dielo.

certovyhlavy3
wikipedia.org

V minulosti neboli občania okolitých dediniek vôbec nadšení z toho, že majú v skalách vytesané dve čertovské, alebo teda diabolské hlavy. V minulosti boli ľudia veľmi poverčiví a niektorí sa dokonca báli ku skalám približovať. Dnes to už ľudia berú celkom inak. Z tohto miesta sa stala populárna pamiatka, na ktorú sa ročne príde pozrieť veľké množstvo turistov a občania sú tak radi, že turizmus v tejto oblasti prekvitá.

certovehlavy4
wikipedia.org

Dnes sú sochy trochu poškodené, či už vandalmi alebo aj počasím, a teda dažďom, vetrom, no najmä sa na nich podpísal aj zub času. To je práve tá vec, ktorá robí z tohto miesta tak trochu hrôzostrašnú turistickú atrakciu, ktorá po zotmení môže pôsobiť trochu desivo. Čertovy hlavy sú voľne prístupné ľuďom a nájdete ich ak pôjdete po modrej značke od obecného úradu obce Želízy.

interez.sk (Lucia M.), slavorum.org

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov