Autopilot Tesla odviezol svojho majiteľa do nemocnice. Zachránil mu život?

autoblog.com
autoblog.com
Dnešná časť krátkych faktov na večer vám opäť prináša jednu rýchlu zaujímavosť. Novinky, aktuálne informácie, zaujímavosti z prírody, histórie, športu, rekordy či neuveriteľné príbehy. To všetko sa dočítate v našich faktoch.

Elektronické auto značky Tesla poznáme všetci. Mnohí z nás už taktiež počuli o jeho funkcií Autopilota. Táto pokroková technológia sa po testovaní dostala aj medzi ľudí a niekoľkí ju začali využívať každodenne.

V máji 2016 sa však stala prvá smrteľná dopravná nehoda, údajne zavinená Autopilotom. Po tomto incidente si začali ľudia klásť otázku, či je táto technológia bezpečná a spoľahlivá. Nedávno sa však dostal Joshua Neally do situácie, ktorú by podľa neho bez tejto technológie neprežil.

Američan Joshua Neally z mesta Springfield v Missouri po práci nastúpil do svojho auta Tesla Model X a vybral sa domov. Na diaľnici spravil to, čo robia mnohí vodiči tohoto auta – zapol si Autopilota. Po čase ho však začalo tlačiť na hrudi a po tom, ako zavolal svojej manželke, uvedomil si, že sa musí dostať do nemocnice. Nastavil preto, aby ho Autopilot odviezol do najbližšej nemocnice. Bolesť na hrudi napokon spôsobila pľúcna embólia a Neally sa časom plne zotavil. V rozhovore s televíziou CBS povedal: “Nemyslím si, že by som dokázal šoférovať do nemocnice bez autopilota.”

autoblog.com
autoblog.com

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov