9 najlepších spôsobov, ako si doma jednoducho odstránite čierne bodky a vyčistíte pleť

cierne bodky

Či už má človek 15 rokov, 20, alebo zrelých 40, čierne bodky na tvári, zvlášť na nose, netešia nikoho. Len málokto má to šťastie mať dokonalú pleť bez chyby. Ak medzi tých šťastlivcov patríte, určite vám už nejeden človek (asi hlavne ženského pohlavia) závidel. Veď bodaj by aj nie! Pleť čistá a bez problémov je snom azda každého. Niekto si z toho ťažkú hlavu nerobí, niekto by uvítal zmenu. Stačilo by možno zájsť do drogérie a nakúpiť bársaké chemické cárajchy. Lepšou, lacnejšou, hlavne prírodnejšou cestou sa ale možno dajú docieliť ešte väčšie zázraky. Za pokus by to rozhodne stálo.

Ak ste náhodou príliš veľkí kamaráti s lenivosťou, nezúfajte. Nie sú to žiadne komplikované prípravy, ba aj všetko potrebné na tieto masky by ste bez problémov mali nájsť v každej domácnosti. Už len si vybrať.

Naparovanie

cierne bodky naparovanie
thegioivanhoa.sunflower.vn

Čierne bodky sú vlastne póry upchaté nečistotami. Ak sa náhodou chystáte zbavovať sa týchto bodiek vytláčaním, určite to nerobte bez naparovania. Mohli by ste si tam tak akurát zaniesť ešte viac nečistôt. Určite predsa netúžite po nepríjemných bolestivých pupienkoch… Naparovaním póry uvoľníte, prečistíte a takisto aj osviežite. Pri naparovaní by rozdiel medzi tvárou a nádobou s vodou mal byť minimálne 40 cm. Na jedno naparovanie bude stačiť 1,5l vody, budete potrebovať ešte uterák, pod ktorým sa “schováte”. Samozrejme nechajte malú medzierku, aby mala kadiaľ para unikať. Následne si už len užívajte so zavretými očami 10-15 minút. Po naparovaní nechajte pleť vydýchnuť a keďže bude takto prečistená, bude pripravená prijímať čo jej ponúknete. či už zvolíte výživné krémy z drogérie, ale nejaké podomácky vyrobené, je na vás.

Navyše môžete pokojne pridať podľa chuti nejakú bylinku a spríjemniť si takto naparovanie. Na čistenie sú najlepšie rozmarín a fenikel, pre podráždenú problematickú pleť sú ideálne levanduľa a harmanček. Mastnú pleť zjemníte mätou alebo šalviou a suchá pleť sa vám odvďačí za lipu.

Citrón a sóda

cierne bodky citron a soda
lilbit.michelevenlee.com

Určite vás niekedy napadlo si tvár doslova “vydrhnúť”. To by rozhodne nebolo najlepším nápadom… Môžete to ale skúsiť s jedlou sódou a citrónom, ktorý je sám o sebe navyše veľmi dobrým bojovníkom proti mazu a baktériám. Zmes sódy s citrónovou šťavou by mala mať takú konzistenciu, aby sa vám z tváre nezosypávala, ale ani nestekala. Naneste 2-3x na pleť, nechajte zaschnúť a umyte studenou vodou.

Tento spôsob som sa rozhodla skúsiť ako prvý. Nebolo najľahšie trafiť tú správnu konzistenciu, ale keď sa vám to už podarí, bude to stáť za to. Celá zmes vám na tvári po chvíli doslova zaschne a zatvrdne, takže neodporúčame si k celej procedúre zapnúť zrovna komédiu, ani zavolať kamošku na posedenie. Výsledok je ale skutočne prekvapivý, nechal ale pokožku celkom suchú, je nutné ju niečím potrieť.

Med a mlieko

cierne bodky med a mlieko
organicfacts.net

Med so svojimi antibakteriálnymi účinkami a mlieko s kyselinou mliečnou sú takisto mocní bojovníci s čiernymi bodkami. Niekoľko kvapiek medu a lyžička mlieka by mala byť tak akurát na pokrytie celej tváre. Aplikujte na tvár, najlepšie mäkkým štetcom, nechajte pôsobiť 5-10 minút a zmyte studenou vodou. Túto masku môžete pokojne používať aj každý deň.

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov