Žralok z Jersey shore – 4 obete

Leto 1916 bolo v USA veľmi teplé. USA ešte nebolo priamo zapojené do prvej svetovej vojny a ľudia si tak mohli leto užívať pokojným relaxom na plážach a kúpaním v oceáne. V oblasti Jersey Shore však ľudí čakalo vo vode nepríjemné prekvapenie. Útoky žraloka trvali len 12 dní, no na svojom konte mal z 5 útokov až 4 ľudské životy. Po týchto udalostiach sa žraloky v očiach verejnosti stali krvilačnými zvieratami. Dnes vieme, že útoky na človeka sú pomerne vzácne, no v roku 1916 to ľudia videli celkom ináč. Týmito udalosťami bol inšpirovaný aj známy príbeh, ktorý bol neskôr aj sfilmovaný, a to Čeľuste.

vosizneias.com
vosizneias.com

Krokodíl Gustav – 300+ obetí

Má ísť o najväčšieho krokodíla sveta. Legendárny postrach afrického jazera Tanganika, ktorý má vraj na svedomí viac ako 300 ľudských životov. 6 metrov dlhý a až jednu tonu vážiaci krokodíl Gustav vraždí ľudí nielen pre potravu, ale aj pre „radosť“, aspoň tak tvrdí špecialista na toto zviera Patrice Faye, ktorý mu zasvätil takmer celý život. Krokodíl do roku 1993 nezabíjal, keď však vznikol krvavý konflikt medzi kmeňmi na brehu jazera, začalo sa jazero Tanganika využívať ako masový hrob pre ľudské obete. Práve vtedy mal Gustav prísť na chuť ľudskému mäsu a jeho besnenie začalo. Jeho obete majú byť najmä ženy, ktoré v jazere perú bielizeň a deti, ktoré sa hrajú v plytkých vodách Tanganiky.

pinterest.com
pinterest.com

Medveď Kesagake – 7 obetí

Najväčším zvieraťom Japonska je odnož medveďa hnedého, ktorý na týchto ostrovoch žije. Počas prvej svetovej vojny bolo Japonsko celkom iné, ako ho poznáme dnes. Krajina žila prevažne z poľnohospodárstva a bola husto zalesnená. Taká bola aj dedinka Sankebetsu, kde sa obyvatelia venovali pestovaniu obilia a výrubu okolitých lesov, kde však žili divé medvede. Neďaleko dedinky žil aj obrovský samec medveďa menom Kesagake, ktorý sem chodil na pravidelné návštevy vyjedať zásoby ľudí. Tí to však, videli vybrali sa na lov, aby sa ho zbavili, no táto akcia skončila neúspešne a medveďa len postrelili. Mysleli si, že budú mať pokoj a medveď sa poučí, aby sa k ich dedine nepribližoval. Mýlili sa… V roku 1915 sa však medveď vrátil a za 3 dni zabil celkom 7 ľudí. Nakoniec ho obyvatelia dediny ulovili a po pitve zistili, že medveď ochutnal ľudské mäso už omnoho skôr. Ako príčina jeho agresivity a lovu ľudí sa uvádza, že sa priskoro prebudil zo zimného spánku a nevedel si nájsť inú potravu.

smithsonianmag.com
smithsonianmag.com

Skupina levov – 1500 – 2000 obetí

V 30. rokoch 20.storočia sa v Tanzánii žilo veľmi ťažko. Krajinu mali pod správou Briti, miestni obyvatelia sa mordovali s maláriou a spavou chorobou. V roku 1932 sa k tomu pridali aj vraždiace levy. Keď sa k mestu Njombe na juhu Tanzánie nasťahovala svorka levov,  zo života obyvateľov mesta sa stal hororový príbeh. Za 15 rokov totiž levy zabili až 1500 ľudí, pričom niektoré pramene uvádzajú až 2000 ľudských obetí. Podľa expertov za všetko môžu práve Briti v Tanzánii, ktorí lovili a zabíjali zvieratá zo saván, ktoré boli pre levy prirodzenou potravou. Tí sa teda museli uchýliť k zúfalému riešeniu a zabíjať ľudí. Podľa výpovedí ľudí to vtedy v Tanzánii vyzeralo akoby levy vyhlásili ľuďom vojnu…

keyword-suggestions.com
keyword-suggestions.com

zdroj: interez.sk (Lukáš M.), national-geographic.cz

Uložiť článok

Najnovšie články