7 jednoduchých cvikov, ktoré vám pomôžu zlepšiť postavu už za 30 dní

30 dni cvicenie

Za chvíľu je tu leto a mnohí z nás chcú mať krajšiu postavu do plaviek. Ak sa chcete dostať do formy, vyskúšajte týchto 7 cvikov, ktoré vylepšia vašu postavu už za 30 dní.  Nebudete musieť chodiť pravidelne do posilňovne alebo si kupovať špeciálne vybavenie. Všetko, čo potrebujete, je odhodlanie a desať minút denne.

Doska

cviky
brightside.me

Doska je statické cvičenie, čo znamená, že sa nemusíte sa pohybovať. Znie to síce jednoducho, ale opak je pravdou. Začína sa v pozícii, ako by ste robili kľuky, pričom sa o zem opriete lakťami. Dbajte na to, aby ste mali hlavu v predĺžení chrbtice, čiže hlava smeruje dopredu, chrbát je rovný. Na bruchu pocítite, že svaly začali pracovať. Plynulo dýchajte a snažte sa v tejto pozícii vydržať. Následne cvik ukončite tak, že uvoľníte brušné svaly a ľahnete si na podložku.

Kliky

cviky1
brightside.me

Tento cvik je asi jeden z najznámejších, ale aj najúčinnejších. Ľahnite si na podložku, vystrite nohy, špičky sa dotýkajú podložky. Dlane položíme vedľa seba, ruky máme pokrčené v lakťoch. Telo začneme dvíhať pomocou rúk, pričom hore sa dvíhame rýchlejšie a smerom nadol pohyb kontrolujeme a je pomalší. Snažte sa, aby chrbát a nohy boli vystreté a celé telo držte počas cvičenia spevnené.

Cvik na stehenné a sedacie svaly

cviky2
brightside.me

Cvičenie začnite v polohe, aká je znázornená na prvom obrázku. Potom natiahnite pravú nohu a ľavú ruku a snažte sa v tejto pozícii vydržať. Opakujte aj s opačnou nohou a rukou. Uistite sa, že ruky a nohy máte vystreté a neohýbate ich do strán.

Drepy

cviky3
running.competitor.com

Drepy sú predovšetkým o rovnováhe. Nohy rozkročte približne na šírku ramien. Chrbticu máme vyrovnanú. Potom ideme pomaly do podrepu, akoby ste si chceli sadnúť na nízku pomyselnú stoličku. Kolená a chodidlá by mali tvoriť priamku. Ak neviete udržať rovnováhu, predpažte ruky tak, ako je to znázornené na obrázku. Z dolnej pozície sa snažíme vytlačiť nohami znovu naspäť hore.

Pokračovanie na ďalšej strane…

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov