7 hrôzostrašných nehôd horských dráh, z ktorých vás bude mraziť

wittyfeed.com
wittyfeed.com

Ak ste aspoň raz navštívili zábavný park, určite ste si vyskúšali jazdu na horskej dráhe. Teda v prípade, že ste sa nebáli. Kto by nemal rád tento druh adrenalínu a desivý pocit, ktorý pri jazde zažívame? Niekedy to ale nemusí skončiť jemným zabrzdením. Úmrtia a nehody na horských dráhach nepoznáme len z filmov a nie sú ani nezvyčajné. Týchto 7 horských dráh je toho dôkazom.

Veľký voz

horskadraha1
wikimedia.org

Horská dráha s príznačným názvom Veľký voz sa nachádza v zábavnom parku v Anglicku a príšerná nehoda sa odohrala v roku 1972. V jeden nešťastný deň, sa kábel, ktorý sa nachádzal na jednom z vozidiel, prelomil a kabína vyletela z dráhy. Za následok to malo smrť 5 detí a zranilo sa 13 ďalších osôb.

Mindbender

horskadraha2
vignette.net

Mindbender bola jednou z najviac vzrušujúcich a smrtiacich horských dráh v Galaxylande, čo je zábavný park v Alberte v Kanade. Pár uvoľnených skrutiek spôsobilo, že kabíny sa počas jazdy odlepili od koľajníc a vylietavali do vzduchu. Neskôr boli na kabíny nainštalované aj bezpečnostné tyče, pretože sa často stávalo, že ľudia počas jazdy z kabíny vypadli. Na konci celého tohoto chaosu boli zaznamenané tri úmrtia a desiatky zranených ľudí.

Fujin Raijin

horskadraha3
themeparkreview.com

Vážna nehoda sa stala v Expolande, v Japonsku, v roku 2007. Voz sa dostal mimo trať a jedna osoba vyletela a na následky zranení z pádu nakoniec aj zahynula. Dráhu opúšťalo približne 19 zranených ľudí.

Haunted Castle

horskadraha4
static5.therichestimages.com

V roku 1984 vypukol v zábavnom parku v New Jersey obrovský požiar. Približne 8 ľudí ostalo zakliesnených v zámku, kde nakoniec uhoreli na smrť. Policajné vyšetrovanie ukázalo, že požiar bol dielom podpaľača.

Pokračovanie na ďalšej strane..

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov