17 tipov a trikov na čistenie domácnosti, s ktorými ušetríte kopu času

cleaning title

Každý pozná to úmorné upratovanie a čistenie domácnosti, ktoré trvá mnohokrát aj niekoľko hodín. Niekto v tom má záľubu, no týchto ľudí je iba mizivé percento. My ostatní sa upratovaniu snažíme vyhýbať až dovtedy, kým to u nás doma nevyzerá ako po výbuchu atómovej bomby. Prečo si však upratovanie nezjednodušiť vecami, ktoré na sto percent fungujú? Pozrite si tieto tipy a triky, ktoré vám ušetria kopu času.

cleaning

Vodka má v domácnosti množstvo využití, o čom sme už písali aj prednedávnom. Keď ju zmiešate s vodou a esenciálnym olejom, môžete tak ľahko vyčistiť váš matrac. Zmes dáte do rozprašovača, tým ju rozprášite po matraci. Alkohol sa odparí a pozabíja všetky baktérie spôsobujúce zápach a samozrejme aj dezinfikuje.

cleaning2

Jednoducho si môžete vyčistiť aj mikrovlnú rúru. Dajte do nej nádobu z vodou a citrónom a zapnite ju. Počkajte až kým voda nezačne vrieť a potom ešte minútu neotvárajte mikrovlnku. Vodná para spoločne s citrónom vyčistí všetky steny, ktoré potom iba jednoducho utriete handričkou.

cleaning4

Máte na stenách mastné odtlačky prstov? Naneste na ne kriedu, počkajte niekoľko minút a potom ju umyte vlhkou handričkou. Funguje to aj na oblečení.

cleaning5

Máte mokré topánky? Vyplnte ich novinami. Tie nasajú skoro všetku vodu.

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov