16 užitočných bodov, pomocou ktorých dokážete rozoznať, čo sa vám pes snaží povedať rečou svojho tela

brightside.me
brightside.me
Pes dokáže svojou rečou tela povedať svojmu majiteľovi, či ostatným ľuďom mnohé informácie. Ľahko tak môžete zistiť, či je pes podráždený, nahnevaný, alebo naopak či je spokojný a šťastný.

Pre vybudovanie pevného vzťahu s vaším štvornohým priateľom je potrebné poznať, čo sa vám vôbec váš pes snaží povedať. A keďže dekodéri reči zvierat sú stále predmetom sci-fi filmov, musíme sa spoľahnúť na síce jednoduchšie, no takisto účinné metódy. Zistiť, čo sa nám pes snaží povedať, je totiž pomerne jednoduché. Takmer všetko sa dá určiť z reči jeho tela.

Viete o tom, že mnohé činnosti, ktoré robíme so svojimi či cudzími psami, títo štvornohí miláčikovia doslova neznášajú? Zistite, aké sú to činnosti, a či ich náhodou nerobíte svojmu psovi aj vy.

Keď už viete, čo svojmu psovi určite nerobiť, pozrite sa teraz na týchto 16 ilustrácií, ktoré ukazujú, čo vám váš pes, alebo pes niekoho iného hovorí, bez toho, aby musel čo i len zaštekať.

Pes vrtí chvostom v nízkej polohe

brightside.me
brightside.me

Pokiaľ pes vrtí chvostom pomaly zo strany na stranu, dáva tým najavo, že nerozumie, čo sa deje a pýta sa vás, čo má robiť. Ak chvostom vrtí rýchlejšie, dáva signál, že čaká na povel.

Chvost je zdvihnutý a jemne s ním trasie

brightside.me
brightside.me

Pes dáva najavo, že je pánom situácie a rozhoduje o tom, čo urobí.

Chvost je zastrčený medzi nohami

brightside.me
brightside.me

Je to znamenie, že pes má strach z bolesti, alebo sa cíti nepríjemne. Ak neexistujú žiadne dôvody, prečo by sa mal cítiť nepríjemne, odporúčame vám, aby sa na vášho psa pre istotu pozrel zverolekár.

Oči sú dokorán a pes je v strehu

brightside.me
brightside.me

Takto sa pes snaží upútať vašu pozornosť. Očakáva, že si ho všimnete, a že sa s ním budete hrať alebo sa mu inak venovať.

Pes žmúri a priviera oči

brightside.me
brightside.me

Tento signál znamená, že pes je pripravený hrať sa. Opäť, ak náhodou pes oči priviera veľmi často, a to aj vtedy, keď nemá náladu hrať sa, mali by ste zobrať svojho miláčika na kontrolu k veterinárovi.

Uši stoja rovno alebo sú naklonené dopredu

brightside.me
brightside.me

Pes naznačuje, že je zvedavý a je pripravený reagovať na akékoľvek nové podnety.

Uši sú sploštené k hlave

brightside.me
brightside.me

Zvyčajne to signalizuje, že pes má strach. Niekedy sa môže stať, že pes má sklopené len jedno ucho, zvyčajne je to ľavé. Tak psy reagujú na nových neznámych ľudí, z ktorých majú obavy.

Pes zíva

brightside.me
brightside.me

Táto reakcia znamená, že pes je nevrlý a nervózny. Šteňatá takto zívajú pomerne často keď sú obklopené veľkými a neznámymi psami. Ak váš miláčik zíva aj pri vás a nemá byť prečo nervózny, znamená to, že na vás lipne.

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov