16 krajín, kde pijú ľudia kávu úplne odlišným spôsobom, ako ju poznáme my

kava2

S kávou je to komplikované. Buď ju milujete alebo nenávidíte. U nás sa káva pripravuje na mnoho spôsobov a v kaviarňach si už naozaj môžete vybrať kávu od výmyslu sveta. Tradičná turecká, espresso, kapučíno, či obyčajná nesca s mliekom. Vedeli ste ale, že káva sa v iných krajinách môže pripravovať inak? Iný kraj, iný mrav. Platí to aj o káve. Akú kávu máte najradšej vy? Viete si predstaviť kávu s citrónom a korením? V niektorých krajinách je to bežné.

Kaffeost – Fínsko

kava1
youtube.com

Vo Fínsku sa horúca káva sa naleje na kúsky juustoleipä (syreniny). Aj keď to môžno neznie lákavo, Fíni túto kombináciu milujú.

Türk Kahvesi – Turecko

kava2
wikipedia.org

Pražené a jemne mleté kávové zrná bublajú v špeciálnej medenej a mosadznej nádobe, zvanej cezve. Turecká káva je zvláštna v tom, že sa pripravuje bez filtra, a teda sa usadí na dne. Je to však veľký rozdiel oproti tureckej káve, akú poznáme u nás.

Yuanyang – Malajzia

kava3
thewoksoflife.com

Tento lahodný silný nápoj, ktorý sa môže podávať horúci alebo studený, sa skladá z troch druhov čiernej kávy, siedmych dielov hongkongského čaju s mliekom, zmesi čierneho čaju a mlieka.

Flat White – Austrália

kava4
flickr.com

Podobne ako u latté, aj tento austrálsky nápoj obsahuje napenené mlieko a espresso. Jediné, v čom sa od latté táto káva líši, je veľkosť. Je o dosť menšie.

Frappé – Grécko

kava17
sheknows.com

Frappé vynašiel zástupca Nescafé v roku 1957. Frappé je populárny letný nápoj v Grécku, skladajúci sa z ľadovej instantnej kávy v mliečnej pene.

Espresso Romano – Taliansko

kava18
nomadnewsdotcom

Pravé talianske espresso sa podáva s plátkom citróna, ktorý podporuje sladkú chuť na jazyku.

Cà phê đá — Vietnam

kava7
flickr.com

Táto káva je veľmi sadká a vo Vietname sa pripravuje s ľadom, s mletou tmavou praženou kávou a s kondenzovaným mliekom, a to všetko pomocou francúzskeho odkvapkávajúceho filtra.

Café de Olla – Mexiko

kava8
wikimedia.org

Škorica a tradičná mexická káva s piloncillom, čo je nerafinovaný trstinový cukor a hlinený hrnček. Takto by sa podľa miestnych obyvateľov mala pripravovať pravá káva.

Pokračovanie na ďalšej strane…

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov