15 umelcov, ktorí sú tak talentovaní, že ich diela sú na nerozoznanie od fotografií

umelci11-thomas-arvid
Nalsedujúcich 15 umelcov z rôznych kútov sveta vám ukážu umenie tak, ako ste ho možno doteraz ešte nevideli: Na nerozoznanie od fotografií.

Títo umelci posunuli všetky hranice a nakreslili to, čo bolo niekedy nemožné. Niektorí obyčajným uhlím či ceruzkou. Nasledujúci umelci majú jedno spoločné, ich diela sú na nerozoznanie od fotografií.

Taner Ceylan

umleci13-taner-ceylan
© pinterest

Taner pochádza z Turecka a preslávil sa realistickými maľbami, ktoré sú na nerozpoznanie od reálnych fotografií. Na svoje diela prevažne používa akrylové farby a kreslí ich do hyper-realistického štýlu.

Diego Fazio

umelci1-diego-fazio
© faredelbene

Diego kreslí podobne, ako tlačiareň. Svoju kresbu začína kresliť z jednej strany a pomaly prechádza na ďalšie časti. Pracuje s ceruzkou a uhlím. Vytvoriť jednu takúto maľbu mu niekedy trvá aj 200 hodín.

Omar Ortiz

umelci2-omar-ortiz
© pinterest

Omar je výborný v sprostredkovaní tieňov, farby a svetla. Je až neuveriteľné, ako dokonale dokáže na obraze spodobniť každú krivku ľudského tela.

Gregory Thielker

umelci3-gregory-thielker
brightside.me

Gregory Thielker sa preslávil “dažďovými” obrazmi. Tvorí ich akvarelmi a olejovými farbami. Jeho maľby okrem toho, že sú realistické, majú v sebe aj upokojujúcu atmosféru. Skúste sa len tak zapozerať na túto maľbu a relaxujte.

Ruth Tyson

umelci4-ruth-tyson
© deviantart

Vo všetkých dielach britského umelca Rutha Tysona nájdete dve spoločné veci: čierne pozadie a veľmi detailné portréty nakreslené zmesou grafitu, akvarelom či ceruzkami.

Roberto Bernardi

umelci5-roberto-bernardi
© science-fun

Je veľmi ťažké uveriť, že toto zátišie bolo kreslené umelcom Robertom Bernardiom. Každé jeho dielo ľudí udivuje svojou jasnosťou či zmyslom pre detail.

Robin Eley

umelci6-roberto-bernardi
robineley.com

Robin býva v Londýne, kde vytvára veľké, realistické maľby olejom. Jeho diela sú charakteristické tým, že svoje modely často zakrýva priehľadnými plastovými vecami pre lepší efekt.

Gottfried Helnwein

umelci7-gottfried-helnwein
thetoc.gr

Gottfried Helnwein prevažne využíva vodové farby na vytvorenie svojich diel. Zdá sa, že jeho talent je nekonečný – pracuje ako maliar, fotograf a sochár.

Vincent Fantauzzo

umelci8-vincent-fantauzzo
© kartinca

Práca slávneho austrálskeho umelca Vincenta Fantauzza je známa po celom svete. Jeho portrét Heatha Ledgera bol vyrobený len niekoľko týždňov pred tým, ako tento herec zomrel.

Kamalky Laureano

umelci9-vincent-fantauzzo
© kamalkylaureano

Kamalky Laureano je talentovaný umelec z Dominikánskej republiky. Používa techniku maľovania akrylovými farbami na plátno. Laureanové fotografie nie sú len kópie fotografií, sú aj odrazom samotného života.

Matthew Cornell

umelci11-thomas-arvid
wetheurban.com

V Cornellových obrazoch nenájdete žiadných ľudí. Nájdete v nich však svet, v ktorom vždy zvíťazí príroda.

Bryan Drury

umelci12-bryan-drury
@mdig.com

Americký umelec Bryan Drury absolvoval kurz na American Academy of Arts v roku 2007, kde si našiel svoj smer – realizmus. Za svoje diela si odniesol mnoho prestížnych ocenení v Európe, ale aj v USA. Drury sa zameriava na ľudskú kožu a často nájde spôsob a odhalí tie strany ľudského charakteru, ktoré sa ľudia mnohokrát snažia zakryť.

Yigal Ozeri

umelci12-yigal-ozeri
© yandex

Yigal Ozeri má neuveriteľný talent vo vnímaní svetla a tmy. To sa odráža aj na jeho umeleckých dielach, ktoré sú tak vďaka tejto dokonalej hre svetla, tmy, slnka a tieňa tak realistické, že vytvárajú taký dojem, ako keby sme sa pozerali na fotografiu.

Andrew Talbot

umelci13-andrew-talbot
© Andrew Talbot

Známy britský umelec Andrew Talbot je hviezdou v umeleckom svete od roku 2002. Preslávil sa svojim realizmom a výraznými farbami, vďaka čomu sú jeho diela unikátne a najviac rozpoznateľné a tak každý v obore vie, že to nakreslil Andrew.

Paul Cadden

umleci10-paul-cadden
@mdig

Jediné, čo Paul potrebuje, je grafitová ceruzka, ktorou sa mu veľmi presne darí zachytiť každú linku, vrásku, či emóciu na ľudskej tvári.

brightside.me

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov