15 nádherných miest, ktoré musíte navštíviť skôr, než sa zaplnia turistami

brightside.me
brightside.me
Na našej planéte je mnoho krásnych miest. Stačí len otvoriť oči a pozerať sa tým správnym smerom. Niektoré miesta sú ale také nádherné, že lákajú turistov z celého sveta a teda môžete mať nepríjemný pocit, že je okolo vás veľa ľudí. Dnešný článok je o miestach, kde ešte toľko turistov nenájdete a preto by ste sa tam mali vybrať. Kým nebude neskoro.

Keď si chceme oddýchnuť na dovolenke, väčšinou si vyberieme nejakú obľúbenú destináciu a veľa o tom nepremýšľame. Z nejakého dôvodu ešte stále prevláda dogma, že čím viac turistov, tým lepšie miesto na oddych to je. Nie je to však vždy pravda. Na celom svete môžete nájsť niekoľko “rajov na Zemi”, ktoré zatiaľ nie sú veľmi populárne. Vybrali sme pre vás 15 čarovných miest, vďaka ktorým sa dostanete preč od veľkých más a budete si môcť vychutnať pokoj plnými dúškami.

Sú miesta, ktoré by ste mali navštíviť predtým, ako zomriete. Jedným takým miestom je aj Island. 

Jose Ignacio, Uruguaj

miestabezturistov1
protothema

V Jose Ignacio žije len 300 ľudí, no v zime (teda vtedy, keď je na juhu Ameriky leto), je toto miesto plné latinskoamerických hviezd. Preto tu nájdete luxusné hotely, moderné reštaurácie a pekné obchody. Jose Ignacio je idálnou voľbou pre ľudí, čo si radi doprajú trochu luxusu, no nemôžu nájsť súkromie, po ktorom túžia.

Koh Rong, Kambodža

miestabezturistov2
thousandwonders

Ak si chcete oddýchnuť od civilizácie, potom budete určite musieť navštíviť ostrov Koh Rong. Žiadne mrakodrapy ani hluk, či autá tu nenájdete. Je tu len ticho, ktoré je ideálne pre rybárčenie a tichá príroda, ktorá očarí každého. Koh Rong je často popisovaný ako “to, čo bolo Thajsko ešte pred 20 rokmi”.

Bangladéš

miestabezturistov3
Saad Rahman

Bangladéš je nápadne krásna krajina s rozmanitou kultúrou a bohatou históriou. Cestovný ruch nie je nijak zvlášť dobre vyvinutý, no nájdete tu veľa zaujímavých miest. Nachádza sa tu aj najväčšie mangrovové pobrežie a najdlhšia pláž na svete Maharaj.

Sofia, Bulharsko

miestabezturistov4
Aleksasho

Mesto Sofia je jedno z najlacnejších a turisticky veľmi zaujímavých miest spomedzi ostatných hlavných miest Európy. Nájdete tu bohatú zásobu historickej architektúry, ktorá vás zaručene ohromí. Podľa odborníkov na cestovný ruch sa ale Sofia prebíja do popredia, takže sa očakáva, že onedlho bude zaplavená turistami.

Ambergris Caye, Belize

miestabezturistov5
Scott E. Allen

Ostrov Ambra Caye má bohatú históriu. Kedysi tu žili Mayovia, lovci veľrýb a dokonca aj piráti. Ambergris Caye dnes láka potápačov z celého sveta a nachádza sa v blízkosti bariéry, ktorá je druhým najdlhším útesom na svete.

Mjanmarsko

miestabezturistov6
rsaa.org.uk

Mjanmarsko, tiež známe ako Barma, je malá krajina v juhovýchodnej Ázii. Slovo “mjanmar” v preklade znamená “rýchlo” a asi sa niet čomu čudovať. Túto krajinu v roku 2010 navštívilo len 300 000 turistov. O tri roky neskôr sa čísla nafúkli na 2 milióny. Cestovný ruch sa v tejto krajine rozvíja rýchlo, no ešte stále máte šancu vychytať “suché” obdobie a užiť si trochu samoty.

Roatan, Honduras

miestabezturistov7
Huy Hoang

Výletné lode sa na ostrov Roatan začali plaviť len v roku 2005. Zrejme to bude sčasti aj preto, že Honduras nie je práve najbezpečnejšie miesto na svete. Roatan si však získal svoju kategóriu návštevníkov a jedná sa najmä o potápačov, ktorí prichádzajú najmä kvôli útesu Mesoamerican.

Apúlia, Taliansko

miestabezturistov8
Davide Tornese

Dovolenka v Apúlii bude určite nezabudnuteľná. Azúrové more, červený piesok, krásne západy Slnka, a čo je najdôležitejšie, veľmi pohostinní obyvatelia. Okrem relaxu na pláži tu nájdete mnoho zaujímavostí, ktoré sa oplatí vidieť. Či už to bude hrad Bari, bazilika Santa Croce, alebo archeologické múzeum v Rignaro Garganico.

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov