14 neuveriteľných festivalov z celého sveta, ktoré stoja za vyčerpanie vašej dovolenky

onedaykorea.com
onedaykorea.com

Nebaví vás už nudný život vo vašom meste, no neviete, kam by ste sa mali vybrať? Kam cestovať a oddýchnuť si, vidieť inú kultúru a získať novú perspektívu? Možno by ste nemali rozmýšľať nad tradičnou dovolenkou, ale zamerať sa na niečo odvážnejšie. Prinášame vám preto zoznam 14 kultúrnych festivalov z celého sveta. Možno sa vám nejeden zapáči a spravíte si výlet, na ktorý nikdy nezabudnete.

La Tomatina Festival v Španielsku

Buñol v Španielsku je časť festivalu s názvom La Tomatina, ktorú ovládajú paradajky. Pri tejto príležitosti hádžu ľudia paradajky jeden po druhom a takto oslavujú už dlhé generácie. Rozhodne je to jedna z “potravinových vojen”, ktoré si nebudete chcieť nechať ujsť.

clikhear.palmbeachpost.com
clikhear.palmbeachpost.com

Medzinárodný festival ľadu a snehu v Číne

Je to festival, ktorý sa nepretržite koná od roku 1985, láka každý rok milióny návštevníkov z celého sveta, ktorých pútajú vysvietené ľadové sochy alebo ohňostroj. Koná sa v provincii Heilongjiang v Číne a určite sa oplatí zobrať si dovolenku a aspoň raz za život sa naň ísť pozrieť.

triptod.com
triptod.com

Karneval v Rio De Janeiro v Brazílii

Tento karneval sa môže pýšiť jedeným zo svetovo najepickejších sprievodov. Koná sa v meste Rio De Janeiro a môžete si tu vychutnať neuveriteľné množstvo tanca, zábavy a ohňostroj. Na takúto party sa nezabúda.

aboutbrasil.com
aboutbrasil.com

Mikuni Dolls festival v Japonsku

Tento festival sa koná v Máji a hviezdou festivalu je každé dieťa. Ľudia v tradičnom Japonskom oblečení ťahajú 6-metrové vozíky, na ktorých sú vysoké sochy Japonských historických postáv. Je to ohromný zážitok, no na to, aby ste to naozaj pochopili, musíte ho zažiť.

zimbio.com
zimbio.com

Diwali festival v Indií

Diwali je festival svetla, ktorý sa koná každý rok na jeseň. Oslavuje sa víťazovo svetla nad temnotou, znalosti voči neznalosti, dobra nad zlom a nádeji nad zúfalstvom.

dogonews.com
dogonews.com

Bahenný festival Boryeong, v meste Seoul  v Južnej Kórei

Koná sa už viac ako 18 rokov. Festival bahna na pláži Daecheon sa snaží predstavovať ľuďom zdravé vlastnosti bahna na našu pokožku. Táto letná udalosť sa koná v polovici júla.

onedaykorea.com
onedaykorea.com

Festival Biele noci v Rusku

Festival Biele noci sa koná od mája do konca júla. Obsahuje rôzne vystúpenia ako balet, operu a rôzne hudobné podujatia. Najpopulárnejšou častou festival je oslava s názvom The Scarlet Sails, ktorá sa koná v ruskom Petrohrade. Je populárna kvôli úžasnému ohňostroju a ukončuje školský rok. Oslavuje ho viac ako milión ľudí.

blogs.wsj.com
blogs.wsj.com

Pokračovanie na ďalšej strane…

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov