Vlasy a nechty rastú aj po smrti

mytyozdravi8
Alaina Abplanalp Photography

Keď niekto umrie, vlasy a nechty nerastú. Nastáva proces hniloby a koža vysychá a zmenšuje sa. To môže evokovať, že sa nám zdá, že nechty či vlasy narástli o pár milimetrov.

Drogy môžu spôsobiť diery v mozgu

mytyozdravi9
awdnews.com

Je to síce mýtus, no tým nechcem povedať, že sú drogy dobré. To určite nie. Mnoho drog môže výrazne zmeniť štruktúru vášho mozgu a narušiť jeho funkciu. Nikdy sa však váš mozog nepremení na ementál.

90% svojho telesného tepla strácate cez hlavu

mytyozdravi10
bbc.com

Nie naozaj. Telesné teplo strácate prakticky cez všetky časti, ktoré sú odkryté, no najvyššia pravdepodobnosť úniku tepla je práve cez hlavu. Preto by ste mali v chladnej zime nosiť čiapku. Ak by ste si však zahalili hlavu a celú hornú časť tela, no obliekli si šortky, efekt je úplne rovnaký.

„Opicu“ vyliečite tým, že ráno začnete opäť vyrovnávať hladinu alkoholom

mytyozdravi11
iflscience.com

Ďalší mýtus alebo aspoň dôvod dať si za pohárik. Keď si ráno na opicu dáte poldeci alebo otvoríte pivko, určite vám nebude lepšie. Respektíve ak tomu veríte, môže sa dostaviť placebo efekt a skutočne vám lepšie bude. Jediné, čo však spôsobíte, bude to, že si predĺžite „opicu“. To isté platí napríklad aj pre kávu. Káva je rovnako ako alkohol diuretikum, takže vás bude ešte viac sušiť.

Sedenie blízko pri televízii vám môže poškodiť zrak

mytyozdravi12
flickr.com

Ďalší mýtus ako stvorený pre všetkých rodičov. Ak budete pozerať televízor príliš zblízka, jediné, čo si privodíte, je bolesť hlavy a unavené oči. Tento mýtus pravdepodobne vznikol v minulosti, keď televízory produkovali röntgenové žiarenie, no pri dnešnej modernej technológii to už nehrozí.

Všetci ľudia s Tourettovým syndrómom nadávajú

mytyozdravi14
flickr.com

V skutočnosti len malé percento ľudí s Tourettovým syndrómom náhodne kričí nadávky. Tento syndróm v sebe nesie viac než to, vrátane mimovoľných pohybov a rôznych zvukových tikov.

Ak budete „pukať“ kĺbmi, budete mať artritídu

mytyozdravi13
iflscience.com

Našťastie to nie je pravda. Keď si „pukáte“ prsty či iné kĺby na tele, takmer určite tým obťažujete ľudí okolo seba, napríklad mňa. Ak to však robíte už niekoľko rokov, pravdepodobnosť, že budete trpieť artritídou, je asi taká vysoká, ako u človeka, ktorý si prsty „nepukol“ ani raz v živote.

interez.sk (Lucia M.), iflscience.com
Uložiť článok

Najnovšie články